Fortuna 1 Liga: Miedź kontynuuje swoją wspaniałą serię zwycięstw

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.03.2022, 22:29

Spotkanie 23. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Jastrzębie a Miedzią Legnica zakończyło się pewnym zwycięstwem gości. Po golach Mijuskovicia oraz Chuci padł wynik 2:0.

Przed tym meczem piłkarze „Jastrzębskiej GieKSy” znajdowali się na siedemnastej lokacie z zaledwie czternastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Miedzianki” byli zaś na bardzo pewnej pierwszej pozycji z dorobkiem aż 50. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 1:1, ale w rewanżu to legniczanie wydawali być się zdecydowanym faworytem.

Mecz rozpoczął się świetnie dla gości. Już w 14. minucie Nemanja Mijusković najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym i pokonał Bartosza Neugebauera. Jedenaście minut później, wracający w tym meczu do pierwszej „11” Carlos Julio Martinez, otrzymał czerwoną kartkę i mogło się wydawać, że GKS jeszcze powalczy. W 34. minucie Miedź jednak podwyższyła rezultat rywalizacji na 2:0. Patryk Makuch podał piłkę do Chuci a ten okazał się lepszy od golkipera jastrzębian.

W drugiej połowie Miedź w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i bez najmniejszych problemów dowiozła kolejne zwycięstwo do końca.

Wynik ten spowodował, że Miedź umocniła się na prowadzeniu w lidze i już chyba tylko absolutna katastrofa mogłaby ich pozbawić awansu. GKS z kolei znajduje się w coraz cięższym położeniu i jest coraz bliżej gry w 2. lidze za rok.

GKS Jastrzębie  – Miedź Legnica 0:2 (0:2)

Bramki: 14’ Mijusković, 34’ Chuca

GKS: Neugebauer – Zejdler (46’ Słodowy), Bondarenko, Podhorin, Zalewski (64’ Borkała) – Gulczyński (46’ Stanclik), Ochronczuk – Handzlik, Ali (64’ Jadach), Laski – Fabry

Miedź: Lenarcik – Martinez, Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby – Chuca (83’ Azikiewicz), Tront, Dominguez (62’ Matuszek) – Zapolnik, Makuch (90’ Garcia), Śliwa (90’ Balcewicz)

Żółte kartki: 32’ Ochronczuk, 70’ Podhorin, 80‘ Handzlik – 32’ Zapolnik

Czerwone kartki: 25’ Martinez

Sędzia: Albert Różycki