Serie A: skromne zwycięstwo Rossoneri
OgreBot/Wikimedia

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 12.03.2022, 22:40

Sobotnie emocje z Serie A zakończyło spotkanie pomiędzy liderem tabeli AC Milanem, a Empoli FC. Po dość jednostronnym spotkaniu Rossoneri odnieśli zwycięstwo 1:0 po bramce Pierre'a Kalulu.

Jak można się było domyśleć, to gospodarze od pierwszych minut nacisnęli na swoich przeciwników. Już w 9. minucie Alessandro Florenzi otrzymał nisko zagrane podanie tuż przed polem karnym i bez zastanowienia oddał strzał z dobrej pozycji, ale Guglielmo Vicario popisał się kunsztem bramkarskim i obronił to uderzenie. Swoją bramkę Rossoneri zdobyli w 19. minucie, gdy środkowy obrońca Milanu, czyli Pierre Kalulu zdecydował się na strzał z dystansu, co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo piłka trafiła prosto do celu!

Totalna dominacja AC Milanu przełożyła się na jeszcze dwie niezłe okazje w pierwszej połowie tego meczu. W 36. minucie ponownie bliski szczęścia był Alessandro Florenzi, który uderzył z krawędzi pola karnego, ale futbolówka minęła lewy słupek dosłownie o centymetry! Tuż przed końcem pierwszej części spotkania bliski kolejnego gola był bohater ostatnich spotkań gospodarzy, czyli Olivier Giroud, ale jego strzał głową z niezwykłą łatwością obronił golkiper rywali.

W drugiej połowie w końcu do głosu doszła ekipa gości. Bliski wyrównania był nawet Polak, czyli Szymon Żurkowski, ale jego uderzenie z dobitki zostało fenomenalnie obronione przez golkipera Milanu. W 56. minucie zagrożenie dla jego drużyny nadeszło ze strony Juniora Messiasa, który bardzo dobrze odnalazł się w polu karnym, lecz oddał strzał w sam środek bramki i podwyższenia wyniku z tego nie było. W 68. minucie Brazylijczyk ponownie spróbował swoich możliwości, tym razem z dystansu, ale ponownie nie sprawiło to żadnego kłopotu Guglielmo Vicario. Koniec końców żadnej ciekawej akcji, a przede wszystkim bramki już nie było i AC Milan mógł cieszyć się z kolejnej wygranej.

AC Milan - Empoli FC 1:0 (1:0)

Bramki: 19' Kalulu

AC Milan: Maignan - Calabria, Tomori, Kalulu, Florenzi - Bennacer, Tonali - Messias (72' Saelemaekers), Kessie (72' Diaz), Leao (83' Rebić) - Giroud (83' Ibrahimović)

Empoli FC: Vicario - Fiamozzi (63' Stojanović), Romagnoli, Luperto, Cacace (63' Parisi) - Żurkowski, Asilani, Bandinelli (71' Benassi) - Henderson (63' Cutrone), Bajrami (71' Di Francesco) - Pinamonti

Sędzia: Daniele Chiffi