ATP Indian Wells: porażka Hurkacza i Kubota
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 12.03.2022, 22:47

Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot przegrali w pierwszej rundzie debla w Indian Wells. Lepsi od Polaków okazali się Tim Puetz i Michael Venus.

Po półrocznej przerwie spowodowanej operacją kolana Łukasz Kubot postanowił wrócić do touru w Indian Wells. Partnerem Polaka podobnie jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio był Hubert Hurkacz. Polaków czekało trudne zadanie. Ich rywalami zostali rozstawieni z szóstką - Tim Puetz i Michael Venus.

Niestety biało-czerwoni stanowili tło dla rywali. Zarówno pierwszy, jak i drugi set to przewaga wyżej notowanych tenisistów. W pierwszej partii Hurkacz i Kubot wygrali po swoim serwisie tylko 41% posłanych piłek. Efektem była przegrana 2:6. W drugiej odsłonie ich gra niewiele uległa poprawie. Dwukrotne przełamanie Nowozelandczyka i Niemca ponownie dało wynik 2:6 i oznaczało odpadnięcie Polaków z turnieju. Hurkacz w niedzielę zagra w singlu z Oscarem Otte.

Tim Puetz/Michael Venus (GER/NZL) [6] - Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot (POL/POL): 6:2, 6:2