PKO Ekstraklasa: skromne zwycięstwo Piasta Gliwice

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 12.03.2022, 19:20

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie w 25. kolejce PKO Ekstraklasy Lechię Gdańsk wynikiem 1:0. Zwycięską Bramkę zdobył Ariel Mosór.

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Żadna z drużyn nie zdołała oddać ani jednego celnego strzału na bramkę. Początkowo przy piłce częściej utrzymywali się się gliwiczanie, jednak od około 20. minuty inicjatywę przejęli goście. To piłkarze Lechii Gdańsk lepiej rozgrywali piłkę i ich ataki wydawały się lepiej zorganizowane. W pierwszej części gry obejrzeliśmy jedną żółtą kartkę, a obejrzał ją piłkarz reprezentujący klub z Gdańska - Conrado. Ostatecznie w pierwszych 45. minutach dłużej przy piłce utrzymywał się Piast, lecz ciężko było wskazać jakiegokolwiek faworyta. Obie drużyny nie stworzyły sobie żadnej sytuacji zagrażającej bramkarzom drużyny przeciwnej.

Na drugą część gry zarówno Lechia, jak i Piast wyszły ze zdecydowanie innym, bardziej ofensywnym nastawieniem. Pierwszy w tym meczu celny strzał na bramkę oddał Damian Kądzior, jednak uderzał on z ostrego konta i nie mógł zagrozić bramkarzowi przyjezdnych. Długo gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a ataki pozycyjne rozgrywali naprzemiennie piłkarze obu drużyn. W 68. minucie, po dośrodkowaniu Toma Hateley'a z rzutu rożnego w odpowiednim miejscu znalazł się Ariel Mosór. 19-letni zawodnik Piasta Gliwice oddał mocny strzał głową i nie dał szans Dusanowi Kuciakowi, strzelając jak się później okazało zwycięską bramkę dla swojej drużyny. W dalszej części spotkania Lechiści próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz Piast skutecznie odpierał ich ataki.

Lechia Gdańsk po dzisiejszej porażce zdecydowanie oddaliła się od czołowej trójki PKO Ekstraklasy - do trzeciego Lecha Poznań biało-zieloni tracą w tym momencie już osiem punktów. Piast Gliwice za to awansował w tabeli aż o trzy pozycje i przynajmniej do jutra będzie zajmował siódme miejsce.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 68' Mosór

Piast: Plach - Mosór, Czerwiński, Huk - Holubek, Chrapek, Hateley, Pytka - Wilczek (76' Toril), Kostadinov (76' Kaput) - Kądzior (90+1' Sappinen)

Lechia: Kuciak - Conrado (82' Pietrzak), Maloca (82' Tobers), Nalepa, Stec (75' Clemens) - Gajos (76' Paixao), Makowski - Sezonienko (64' Koperski), Terrazzino, Ceesay - Zwoliński

Żółte kartki: 61' Pyrka - 38' Conrado, 70' Zwoliński, 90+3' Terrazzino

Sędzia: Sebastian Krasny