Pekin 2022: bez medalu i w ostatnim dniu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 13.03.2022, 08:34

Bez medali wrócą ostatecznie z igrzysk w Pekinie polscy paraolimpiczycy. W ostatnim dniu rywalizacji nie odnotowaliśmy dobrych wynikó naszych reprezentantów.

W ostatnim dniu igrzysk paraolimpijskich reprezentantów Polski zobaczyliśmy w czterech konkurencjach. Biegowa sztafeta mieszana zajęła szóste miejsce. Polacy biegli w składzie Wojciech Skupień i Iweta Faron. Nasz dwójka biegła przez cały czas w okolicy piątego miejsca, ostatecznie dając się wyprzedzić pięciu innym sztafetom. Nasz dwójka nie miała szans na wiele wyższe miejsce, bo w innych składach było czworo zawodników. Wygrali Amerykanie przed Chińczykami i Kanadyjczykami.

W sztafecie open 4x2.5 km Polacy w składzie Monika Kukla, Paweł Nowicki (przewodnik Jan Kobryn), Krzysztof Plewa, Paweł Gil (przewodnik Michał Landa) zajęła odlegle, 11. miejsce, wyprzedzając jedynie Brytyjczyków. Złote medale wywalczyli Ukraińcy.

W Yanging Alpine Skiing Centre rozgrywano slalomy. Niestety obaj nasi reprezentanci nie ukończyli konkurencji. Igor Sikorski wypadł z trasy przejazdu pierwszego ślizgu, a Andrzej Szczęsny drugiego. Złote medale wywalczyli Arthur Bauchet (Francja), Jesper Pedersen (Norwegia) i Giacomo Bertagnolli (Włochy).

W finale turnieju hokejowego Amerykanie wysoko pokonali Kanadyjczyków. W klasyfikacji medalowej igrzysk najlepsi okazali się gospodarze, zdobywając 61 medali, w tym 18 złotych, druga była Ukraina (29 krążków, 11 złotych), trzecia Kanada (25 i 8).

Mistrzowie olimpijscy ostatniego dnia:

Biegi narciarskie - sztafeta mieszana - USA

Biegi narciarskie - sztafeta open - Ukraina

Narciarstwo alpejskie - slalom stojąc - Arthur Bauchet (Francja)

Narciarstwo alpejskie - slalom siedząc - Jesper Pedersen (Norwegia)

Narciarstwo alpejskie - slalom osób niedowidzących - Giacomo Bertagnolli (Włochy)

Hokej - USA

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.