EBL: zwycięstwo Twardych Pierników w ważnym meczu
Andrzej Romański/PLK

• Data publikacji: 13.03.2022, 19:27

Trwa walka o awans do fazy play-off w Energa Basket Lidze. W ważnym meczu o czołową ósemkę Twarde Pierniki Toruń wygrały na wyjeździe z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

Mecz ten był niezwykle ważny w kontekście walki o awans do fazy play-off. Bowiem dziewiąta drużyna w tabeli podejmowała ósmą. Twarde Pierniki Toruń w tym sezonie wygrały 14 meczów, czyli o dwa więcej od Astorii Bydgoszcz. Początek należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 11:2. Po pięciu minutach Astoria miała już dwucyfrową przewagę - 20:10. Twarde Pierniki zanotowały serię 9:0, odrabiając straty. Po pierwszej kwarcie podopieczni Artura Gronka wygrywali tylko 23:21.

Na początku drugiej odsłony meczu po akcji Daniela Amigo torunianie przejęli prowadzenie. Do końca pierwszej połowy gra była bardzo wyrównana. Na przerwę goście schodzili z prowadzeniem 42:40. Zespół Twardych Pierników grał coraz lepiej i w połowie trzeciej kwarty odskoczył na 55:47. Artur Gronek wziął czas, ale to nie pomogło. Torunianie jeszcze powiększyli przewagę i po trzech częściach spotkania prowadzili już 71:54. W tej ćwiartce zespół gości zdobył dwa razy więcej punktów od rywali.

Astoria odrobiła część strat, ale potem zaczęła popełniać proste błędy. Tym samym Twarde Pierniki były coraz bliżej odniesienia ważnego zwycięstwa. Mecz zakończył się rezultatem 81:70 dla gości. Ekipa z Torunia wygrała mimo słabej skuteczności w rzutach za trzy punkty 3/17. Najskuteczniejszym zawodnikiem był James Eads, który zdobył 28 punktów.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Twarde Pierniki Toruń 70:81 (23:21, 17:21, 14:29, 16:10)

Astoria: Pluta 15, Zębski 13, Cawars 12, Chyliński 9, Washpun 9, Nizioł 6, Camphor 4, Herndon 2, Krasuski 0, Kędel 0, Aleksandrowicz 0

Twarde Pierniki: Eads 28, Cel 14, Rogić 12, Amigo 10, Diduszko 7, Manigat 6, Kołodziej 2, Karnowski 2, Samsonowicz 0, Janczak, Grochowski.