EBLK: ćwierćfinały rozpoczęte
Dawid Lis

• Data publikacji: 13.03.2022, 20:30

W Energa Basket Lidze Kobiet rozpoczęła się faza play-off. W weekend rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Faworyci w seriach prowadzą już 2:0.

W dwóch pierwszych meczach wyżej rozstawione drużyny grały na własnym parkiecie. Wszystkie dwukrotnie wykorzystały tę sytuację i są zaledwie o jedną wygraną od awansu do półfinału. Najlepsze w sezonie zasadniczym BC Polkowice dwa razy pewnie pokonało Zagłębie Sosnowiec. W pierwszym spotkaniu zespół gospodarzy triumfował 93:69. Dzień później był jeszcze bardziej skuteczny, wygrywając 117:81. Bez większych problemów na prowadzenie 2:0 wyszła także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Drugi zespół rundy zasadniczej wysoko pokonał Polonię Warszawa - 85:51 i 82:61.

Na sąsiednich pozycjach główną fazę sezonu zakończyły PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski i 1KS Ślęza Wrocław. W play-off zdecydowanie lepiej radzi sobie drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. W pierwszym starciu dzięki świetnej czwartej kwarcie wygrała 83:60. W drugim meczu na korzyść gospodyń również zadziałała druga połowa. Gorzowianki triumfowały ostatecznie 76:62. O obronie tytułu nadal może myśleć VBW Arka Gdynia. Zespół z Trójmiasta wygrał 73:58 i 72:63 z Polskimi Przetworami Basket-25 Bydgoszcz.