• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 13.03.2022, 12:00

Ostatnie dni przyniosły zaciętą walkę między zespołami Carolina Hurricanes oraz Florida Panthers o prymat w konferencji wschodniej. Na zachodzie z kolei intensywnie topnieć zaczęła przewaga Colorado Avalanche.

Czwartek/Piątek

W nocy z czwartku na piątek odbyło się aż 13 spotkań, a wśród nich było szlagierowe starcie Caroliny Hurricanes z Colorado Avalanche. Hurricanes byli drudzy w konferencji wschodniej, a ich rywale prowadzili w konferencji zachodniej. Hurricanes toczą zacięty bój o pierwsze miejsce na wschodzie, z kolei Avalanche dość bezpiecznie prowadzą na zachodzie. Mimo, że w przekroju całego sezonu to ekipa z Colorado prezentowała się lepiej to wcale nie była faworytem spotkania, bowiem ostatnio wyraźnie obniżyła loty. Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie skruszyć defensywy rywala. Na pierwszą bramkę czekać musieliśmy aż do trzeciej tercji. Wówczas w 15. minucie gry bramkę dla Hurricanes zdobył Ethan Bear. Po kilku chwilach Avalanche zdecydowali się wycofać bramkarza, aby mieć przewagę zawodnika w polu, ale nie przyniosło to zamierzonego efektu. W 19. minucie do pustej bramki trafił Sebastian Aho i losy spotkania były już wtedy rozstrzygnięte. Hurricanes wygrali 2:0. Korespondencyjny pojedynek z drużyną z Caroliny kontynuowała ekipa Florida Panthers. Ich spotkanie z Philadelphią Fyers miało niezwykle osobliwy przebieg. Panthers w pierwszej tercji rozbili rywali 4:0, tylko po to, żeby w drugiej tercji stracić aż trzy bramki z tej przewagi. Ostatecznie wrócili jednak do dobrej gry w ostatniej odsłonie spotkania i wygrali 6:3. Różnica między Hurricanes a Panthers to wciąż jeden punkt na korzyść drużyny z Florydy. Kolejne potknięcie Avalanche wykorzystała ekipa Calgary Flames, która bardzo pewnie pokonała Tampa Bay Lightning 4:1 serwując swoim rywalom drugą porażkę z rzędu. Flames mieli wówczas 11 punktów starty do drużyny z Colorado i dwa zaległe spotkania.

Boston Bruins - Chicago Blackhawks 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Buffalo Sabres - Vegas Golden Knights 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Detroit Red Wings - Minnesota Wild 5:6 (3:2, 1:1, 1:2, 0:0.d, 0:2.k)

Florida Panthers - Philadelphia Flyers 6:3 (4:0, 0:3, 2:0)

New Jersey Devils - Winnipeg Jets 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Ottawa Senators - Seattle Kraken 4:3 (1:0, 2:0, 0:3, 1:0.d)

Toronto Maple Leafs - Arizona Coyotes 4:5 (0:2, 1:2, 3:0, 0:1.d)

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Nashville Predators - Anaheim Ducks 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

St. Louis Blues - New York Rangers 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)

Calgary Flames - Tampa Bay Lightning 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:4 (2:1, 1:1, 0:1, 0:1.d)

Piątek/Sobota

Kolejna noc z NHL rozpoczęła się od bardzo ciekawego starcia między Columbus Blue Jackets a Minnesotą Wild. Faworytem była drużyna z Minneapolis, która znajduje się w czołówce konferencji zachodniej. Blue Jackets sprawili jednak rywalom ogromne problemy i zmusili ich do rozegrania najpierw dogrywki, a później rzutów karnych. Blue Jackets okazali się lepsi w ostatecznej rozgrywce i przerwali fatalną passę czterech porażek z rzędu. Wspomniana seria sprawiła, że ekipa z Columbus nie ma już większych szans na awans do fazy play-off. Wild pozostali natomiast na czwartym miejscu w konferencji zachodniej. Zwycięstwo po znakomitej trzeciej tercji odnieśli hokeiści Pittsburgh Penguins, którzy pokonali Vegas Golden Knights 5:2.

Columbus Blue Jackets - Minnesota Wild 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 0:0.d, 1:0.k)

Pittsburgh Penguins - Vegas Golden Knights 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

New York Islanders - Winnipeg Jets 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Vancouver Canucks - Washington Capitals 3:4 (0:2, 0:0, 3:1, 0:1.d)

Nashville Predators - St. Louis Blues 4:7 (1:3, 3:1, 0:3)

Sobota/Niedziela

Jeszcze w sobotni wieczór Carolina Hurricanes postawiła kolejny krok w kierunku zwycięstwa w konferencji wschodniej. Hurricanes mierzyli się z Flyers i dzięki znakomitej końcówce trzeciej tercji zwyciężyli 3:1. Ich zwycięstwo oznaczało, że obejmą prowadzenie w konferencji wschodniej o dwa punkty przed Florida Panthers. Starty do Colorado Avalanche po raz kolejny zminimalizowali gracze Calgary Flames, którzy tym razem ograli Detroit Red Wings 3:0 i są już tylko 8 punktów za liderami konferencji zachodniej. Złej passy nie zdołali przerwać hokeiści Tampa Bay lightning, którzy tym razem nie sprostali ekipie Edmonton Oilers. Drużyna z Edmonton wygrała 4:1 i było to bardzo ważne zwycięstwo w kontekście rywalizacji o grę w fazie play-off.

Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Boston Bruins - Arizona Coyotes 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Calgary Flames - Detroit Red Wings 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Montreal Canadiens - Seatte Kraken 3:4 (1:2, 0:1, 2:0, 0:0.d, 0:1.k)

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0.d, 2:0.k)

Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Dallas Stars - New York Rangers 4:7 (2:4, 1:1, 1:2)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)