Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: podium Michalskiego na zakończenie sezonu!
Copyright @2021 Rafal Oleksiewicz

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 13.03.2022, 15:58

W niedzielę w Heerenven odbyły się ostatnie zmagania łyżwiarzy szybkich w tym sezonie w Pucharze Świata. Polscy kibice mogli być zadowoleni, gdyż Piotr Michalski zajął drugą pozycję w biegu na 500 metrów, a Kaja Ziomek uplasowała na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Niedzielne zmagania rozpoczęły sprinterki na dystansie 500 metrów. Najlepsza okazała się mistrzyni olimpijska z Pekinu oraz triumfatorka sobotniej rywalizacji Erin Jackson. Amerykanka uzyskała czas 37.324 i zdecydowanie wyprzedziła resztę stawki. Na podium stanęła również jej koleżanka z reprezentacji Brittany Bowe. Na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Min Sun Kim z Korei Południowej. Podczas rywalizacji sprinterek mogliśmy spoglądać na poczynania Kai Ziomek, która walczyła o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji generalnej. Ukończyła start na siódmej pozycji, lecz wystarczyło to, aby finalnie zająć trzecią pozycję w Pucharze Świata.

Kolejną konkurencją rozgrywaną w Heerenven był bieg na 500 metrów mężczyzn. Podobnie jak w sobotę zwyciężył Japończyk Tatsuya Shinhama z czasem 34.487 sekundy. Zaledwie o 0.13 sekundy wolniej pokonał zadany dystans Piotr Michalski. Polak tym samym zajął fantastyczną drugą lokatę na zakończenie sezonu olimpijskiego. Wyprzedził o 0.02 sekundy innego Japończyka Wataru Morishige, który w sobotę również był trzeci. W pierwszej dziesiątce uplasowali się również Marek Kania na siódmej oraz Damian Żurek na dziesiątej pozycji.