EBL: Stal pokonała GTK
Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 13.03.2022, 23:00

W ostatnim niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Stal Ostrów Wlkp. pokonała GTK Gliwice 78:77. Dzięki zwycięstwu gracze z Ostrowa przesunęli się na 5. miejsce w tabeli.

Wieczorne starcie w Ostrowie Wielkopolskim miało wyraźnego faworyta, a był nim zespół miejscowej Stali. Ostrowianie przed rozpoczęciem spotkania zajmowali 8. miejsce w tabeli, ale w przypadku zwycięstwa byli pewni awansu na 5. miejsce. Natomiast zespół z Gliwic zamykał ligową tabelę i w przypadku wygranej mógł wskoczyć na 14. lokatę.

Spotkanie było bardzo zacięte od pierwszych minut gry i pozostawało takie w zasadzie przez całą pierwszą połowę. Po pierwszej kwarcie GTK Gliwice prowadziło 23:22. W drugiej części spotkania wydawało się, że Gliwiczanie będą w stanie w końcu przełamać impas i wyraźnie odskoczyć rywalom. W połowie drugiej kwarty ich prowadzenie wzrosło do aż jedenastu punktów. Gospodarze szybko się jednak otrząsnęli i na koniec pierwszej połowy ich strata znów wynosiła tylko jeden punkt. Było 43:42. Po zmianie stron obraz gry uległ drastycznej zmianie i miejscowi nareszcie zaczęli prezentować się na miarę oczekiwań. Ostrowianie nieco poprawili swoją grę w ataku, ale poprawili przede wszystkim zwarli szyki w obronie i ograniczyli poczynania rywali do zaledwie 14 punktów. Taki stan rzeczy oznaczał, że przed rozpoczęciem ostatniej partii Stal prowadziła różnicą ośmiu punktów. W czwartej kwarcie gospodarze długo kontrolowali przebieg gry i wydawało się, że spokojnie dowiozą prowadzenie do końca. Goście rozegrali jednak znakomitą końcówkę i prawie wyrwali zwycięstwo. Niestety dla nich, czasu aby wygrać nie starczyło i Stal ostatecznie wygrała 78:77.

Stal po wygranej awansowała na 5. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi, a GTK Gliwice wciąż zamyka tabelę i ma tyle samo punktów Start Lublin i HydroTruck Radom.

Stal Ostrów Wlkp. - GTK Gliwicie 78:77 (22:23, 20:20, 24:14, 12:20)

Stal: Drechsel 18, Garbacz 12, Young 12, immons 11, Kulig 9, Florence 8, Palmer 6, Andersson 2, Mokros

GTK: Stumbris 17, Krajina 15, Hinds13, Put 10, Gołębiowski 8, Radwański 6, Williams 3, Wiśniewski 3, Dodd 2