Serie A: Inter remisuje z Torino

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 13.03.2022, 22:50

Weekendowe zmagania na boiskach Serie A kończyliśmy w Turynie gdzie Torino podejmowało Inter Mediolan. Po ciekawym widowisku padł remis 1:1.

W pierwszych minutach nie ujrzeliśmy groźniejszych akcji z żadnej strony. Torino dobrze weszło w to spotkanie, nie pozwalając faworyzowanemu rywalowi na przejęcie kontroli nad sytuacją na boisku. Jeszcze w pierwszym kwadransie gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bremer i wpakował piłkę do siatki. Inter próbował doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. Świetnie w bramce spisywał się Berisha. Do szatni zespół z Turynu schodził z minimalną przewagą, prowadząc 1:0.

Druga połowa zaczęła się równie ciekawie jak pierwsza. Torino mogło podwyższyć wynik tego spotkania, lecz dobrze spisali się obrońcy gości. Podopieczni Simone Inzaghiego nie byli w stanie sforsować obrony przeciwników, brakowało im dokładności pod polem karnym i zdecydowania w ostatnich momentach akcji. Ostatecznie Inter zdołał wyrównać stan tego meczu w samej końcówce. Edin Dzeko zagrał do Alexisa Sancheza, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza, dając jeden punkt swojej drużynie. Zespół z Mediolanu stracił pozycję lidera Serie A.

Torino - Inter: 1:1 (1:0)

Bramki: 12' Bremer - 90+3' Sanchez

Torino: Berisha - Buongiorno (76' Rodriguez), Bremer, Djidji (51' Izzo) - Vojvoda, Mandragora, Lukic (82' Ricci), Singo (77' Ansaldi), Brekalo, Pobega - Belotti (82' Sanabria)

Inter: Handanović - Bastoni (46' Dimarco), Ranocchia, Skriniar - Perisić (46' Gosens), Calhanoglu (76' Correa), Barella, Vecino (68' Vidal), Darmian - Martinez (68' Sanchez), Dzeko

Żółte kartki: 78' Izzo - 31' Bastoni, 67' Ranocchia, 81' Dimarco, 84' Gosens

Sędzia: M. Guida