Fortuna 1 Liga: bezbramkowy remis na zakończenie kolejki

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 14.03.2022, 20:02

Spotkanie 23. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Chrobrym Głogów zakończyło się bezbramkowym remisem.

Przed tym meczem piłkarze „GieKSy” znajdowali się na trzynastej lokacie z 27. punktami na koncie. Zawodnicy „ChG” byli zaś na wysokiej szóstej pozycji z dorobkiem 35. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami głogowianie triumfowali aż 4:0, ale w rewanżu wskazanie faworyta nie było zadaniem łatwym.

Pierwsza połowa przebiegała dość wyrównanie, z kilkoma niezłymi akcjami z obu stron.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ znaczącej zmianie i żadna ze stron nie potrafiła na dłuższy moment poważniej zdominować przeciwnika. Gra toczyła się głównie w środku pola. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 0:0.

Dzięki temu wynikowi, obie drużyny zachowały swoje dotychczasowe lokaty w tabeli

GKS Katowice  – Chrobry Głogów 0:0

GKS: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Sadowski – Rogala, Figiel (70’ Stromecki), Repka (70’ Urynowicz), Woźniak – Szwedzik (86' Karbownik), Błąd (66’ Wojciechowski) – Szymczak (65’ Roginić)

Chrobry: Leszczyński – Ziemann, Bougaidis, Praznovsky, Iłków-Gołąb (12’ Tupaj) – Rzuchowski, Kolenc (76’ Mandrysz) – Piła, Machaj (76’ Dziąbek), Bochnak – Lebedyński

Żółte kartki: 41’ Rogala, 42’ Szymczak, 90' Woźniak – 71’ Kolenc

Sędzia: Paweł Pskit