EBL: świetny powrót i wygrana Anwilu po dogrywce
Piotr Biernikowicz/PGE Spójnia

• Data publikacji: 14.03.2022, 20:10

Anwil Włocławek odrobił straty i pokonał PGE Spójnię Stargard 108:97 po dogrywce w pierwszym spotkaniu 29. kolejki Energa Basket Ligi. Świetne zawody w barwach włocławian rozegrał Jonah Mathews, zdobywając 33 punkty i rozdając 5 asyst.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu byli gracze Anwilu, którzy znajdowali się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, a w przypadku wygranej mogli awansować na pozycję wicelidera Energa Basket Ligi. Początek spotkania dość niespodziewanie należał jednak do przyjezdnych, którzy już w pierwszych minutach wypracowali kilkunastopunktową przewagę i prowadzili po pierwszej kwarcie 28:16. Bardzo dobry początek zaliczył Baylee Steele (16pkt/9zb), który po dziesięciu minutach miał na koncie dziewięć oczek. W drugiej odsłonie podopieczni Przemysława Frasunkiewicza weszli na wyższe obroty, a kapitalnie w ataku radził sobie Jonah Mathews (33pkt/5as), którego dziesięć punktów pomogło gospodarzom zniwelować stratę i do szatni Anwil schodził przy wyniku 45:52.

Po zmianie stron obie ekipy prezentowały bardzo dobrą grę w ataku, przez co różnica pomiędzy drużynami utrzymywała się na podobnym poziomie. Wszystkie zmieniło się w ostatniej kwarcie, kiedy włocławianie wyraźnie poprawili swoją grę w defensywie, zatrzymując przeciwników na ledwie trzynastu punktach. Z kolei w ataku fantastyczną robotę wykonał Kendall Dykes (23pkt/4as/2prz), którego osiem punktów pozwoliło zespołowi wyrównać stan meczu. W samej końcówce rzut na zwycięstwo oddał jeszcze Justin Gray (13pkt), ale próba okazała się niecelna i graczy czekała dogrywka. W niej gospodarze całkowicie zdeklasowali rywali, w pewnym momencie prowadząc aż 14:0! Ostatecznie Anwil Włocławek wygrał 108:97, a bohaterem mecze był Jonah Mathews, który zakończył mecz z dorobkiem 33 punktów oraz 5 asyst.

Anwil Włocławek — PGE Spójnia Stargard 108:97 (16:28, 29:24, 26:25, 19,13, 18:7 OT)

Anwil: Mathews 33, Dykes 23, Petrasek 17, Bell 12, Dimec 10, Łączyński 7, Bojanowski 6, Nowakowski, Szewczyk, Kowalczyk, Woroniecki

Spójnia: Gilder 25, Steele 16, Gray 13, Szymkiewicz 11, Johnson 9, Śnieg 8, Spires 8, Młynarski 7