PKO Ekstraklasa: Raków nowym liderem!

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.03.2022, 20:18

Raków Częstochowa wygrał 2:1 ze Stalą Mielec i został nowym liderem PKO Ekstraklasy. Gospodarze byli drużyną znacznie lepszą i tylko przez nieskuteczność w ofensywie nie wygrali znacznie wyżej.

Spotkanie ze Stalą Mielec było szansą dla Rakowa, by objąć pozycję lidera. Ubytki kadrowe gości powiększyły się o Rafała Strączka, który doznał kontuzji. W bramce stanął Damian Primel, mający dotychczas ledwie kilka sekund w ekstraklasie. To właśnie golkiper przyjezdnych był najlepszym graczem w pierwszej połowie. W pierwszym kwadransie mecz był rozgrywany w spokojnym tempie. W drugim częstochowianie przeprowadzili oblężenie pola karnego Stali. Dogodne okazje marnował Vladislavs Gutkovskis i do przerwy bramki nie padły.

Druga odsłona zaczęła się od mocnego akcentu. Nieporadność w defensywie mielczan wykorzystał Dejan Sorescu, zdobywając premierowego gola w ekstraklasie. Nie był to koniec okazji Rakowa. Kolejne szanse zaprzepaszczał Łotysz, z kolei Mateusz Wdowiak umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym. Nieoczekiwanie w 69. minucie mielczanie wyrównali. Na strzał z powietrza zdecydował się Krystian Getinger, źle interweniował Vladan Kovacević, przepuszczając uderzenie kapitana rywali. Chwilę później udało się Rakowowi ponownie objąć prowadzenie. Arkadiusz Kasperkiewicz faulował Wdowiaka, a jedenastkę na gola zamienił Ivi Lopez. Stal miała swoją sytuację na remis, lecz Getinger tym razem niewiele się pomylił. Trzy punkty zdobyte przez ekipę Marka Papszuna usadowiły ich na pozycji lidera.

Raków Częstochowa - Stal Mielec: 2:1 (0:0)

Bramki: 50' Sorescu, 81' (k.) Lopez - 69' Getinger

Raków: Kovacević - Arsenić, Niewulis, Tudor - Kun, Lederman (87' Czyż), Papanikolau, Sorescu (87' Rundić), Wdowiak (87' Arak), Ivi Lopez (90' Sturgeon) - Gutkovskis

Stal: Primel - Żyro, Matras, Flis, Kasperkiewicz, Getinger - Urbańczyk (61' Zawada), Tomasiewicz, Domański (77' Czorbadżijski), Sitek (68' Kłos) - Steczyk (68' Wrzesiński)

Żółte kartki: 13' Tudor, 47' Arsenić - 59' Kasperkiewicz

Sędzia: Paweł Malec