PHL: JKH GKS Jastrzębie ostatnim półfinalistą
Materiały prasowe PZHL

• Data publikacji: 15.03.2022, 20:38

W Polskiej Hokej Lidze zakończono fazę ćwierćfinałową. Decydujący siódmy mecz potrzebny był tylko w jednej serii. JKH GKS Jastrzębie wygrało 4:3 z KH Energą Toruń i uzupełniło stawkę półfinalistów.

W serii pomiędzy drużynami z Jastrzębia i Torunia, mistrzowie Polski wychodzili na prowadzenie, ale rywale odrabiali straty. W ten sposób doszło do decydującego, siódmego starcia, które rozegrano na lodowisku JKH GKS-u. Pierwszą bramkę dla gości zdobył w dziewiątej minucie Robert Arrak. Pół minuty później wyrównał Siarhei Bahaleisha. Remis nie ostał się zbyt długo, gdyż dla Energii trafił Michał Kalinowski. Po pierwszej tercji bliżej awansu był zespół z Torunia.

Na początku drugiej części meczu dla JKH trafił Kamil Górny. Na 13 minut przed końcem torunianie po raz trzeci mogli cieszyć się z prowadzenia za sprawą Michaiła Szabanowa. Kolejne minuty należały jednak do gospodarzy. Najpierw wyrównał Mateusz Bryk, a zwycięskiego gola na osiem minut przed końcem dla jastrzębian zdobył Witalijs Pawlows. KH Energa Toruń nie zdołała już doprowadzić do remisu i to hokeiści z Jastrzębia uzupełnili grono półfinalistów. W 1/2 finału zmierzą się z Re-Plastem Unią Oświęcim, a GKS Katowice będzie rywalizować z GKS-em Tychy.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) 4:3 i zwycięstwo w serii