PKO Ekstraklasa: Legia gromi swoich rywali!

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 15.03.2022, 20:44

Na marzec przypadło zaległe spotkanie z piątej kolejki PKO Ekstraklasy. Legia Warszawa na własnym stadionie podejmowała Bruk-Bet Termalicę Niecieczę. Drużyna z Warszawy rozniosła rywali 4:1, a dubletem popisał się Tomas Pekhart.

Na początku sezonu powiedziałbym, że to stan meczu byłby zaskoczeniem, ale nie obecnie. Od pierwszych minut goście z Niecieczy dominowali w posiadaniu piłki i dominowali nad rywalem. Dopiero po dziesięciu minutach Legia odzyskała piłkę i powoli próbowała skonstruować akcję. W 13. minucie Mattias Johansson wbiegł w pole karne przeciwników i dograł do Rafy Lopesa, lecz Portugalczyk przegrał pojedynek z Pavelem Pauluchenką. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 26. minucie. Legia ruszyła z atakiem, lecz piłka została wybita przed pole karne. Do bezpańskiej futbolówki dopadł Josue, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał przeciwnego golkipera!

Pomimo drobnej dominacji gości, to druzgocącą statystyką było to, że nie oddali żadnego celnego strzału. Co więcej, to Legia Warszawa prowadziła w tym spotkaniu i kontrolowała przebieg wydarzeń. W 34. minucie goście w końcu zagrozili bramce strzeżonej przez Cezarego Miszte, ale golkiper Wojskowych był na posterunku. Chwilę później było już 2:0. Paweł Wszołek wbiegł w pole karne i dograł do Tomasa Pekharta, a Czech skierował piłkę do siatki! Tuż przed końcem pierwszej połowy jeden z Legionistów dośrodkował futbolówkę w pole karne, a całą akcję zamknął Mateusz Wieteska, podwyższając wynik do 3:0!

Druga połowa niewiele zmieniła na boisku. Legia Warszawa w dalszym ciągu dominowała na boisku i nie pozwalała swoim przeciwnikom na cokolwiek, co było z pewnością miłą odmianą dla kibiców tej drużyny, którzy na Niecieczy przeżywali męki. Dodatkowo doszła do tego czwarta bramka. W 72. minucie obrona gości popełniła drastyczny błąd, gdy ich bramkarz podał niecelnie prosto do Tomasa Pekharta, który ominął obrońcę, ustawił się do strzału, wykorzystał błąd przeciwnika i wpakował piłkę do siatki! Pod koniec spotkania Artem Putistsev wpakował piłkę do siatki z rzutu wolnego. Po kilku doliczonych minutach sędzia zakończył to spotkanie.

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:1 (3:0)

Bramki: 26' Josue, 38', 72' Pekhart, 45' Wieteska - 90' Putistsev

Legia: Miszta - Johansson (75' Jędrzejczyk), Wieteska, Nawrocki (23' Rose), Mladenović - Slisz, Josue (75' Sokołowski) - Wszołek, Lopes (62' Celhaka), Rosołek (62' Muci) - Pekhart

Termalica: Pauluchenka - Modelski, Biedrzycki, Putivtsev, Domgjoni - Hubinek, Wlazło (71' Bonecki) - Radwański (84' Tusha), Kocyła (46' Śpiewak), Polyarus (71' Mesanović) - Poznar (46' Stefanik)

Żółte kartki: Rosołek, Slisz - Putistsev

Sędzia: Jarosław Przybył