Tenis - Indian Wells: Świątek w ćwierćfinale, Kerber pokonana!
PPP

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 15.03.2022, 22:57

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału prestiżowego turnieju Indian Wells! Rozstawiona z numerem 3. Polka pokonała po trzysetowej walce doświadczoną Niemkę Angelique Kerber 4:6 6:2 6:3.

Wtorkowy pojedynek był pierwszym spotkaniem obu zawodniczek. Obie panie, jako rozstawione, miały w pierwszej rundzie wolny los, a w kolejnych spotkaniach nieco lepiej radziła sobie Niemka polskiego pochodzenia. Świątek miała za sobą dwa trzysetowe mecze, pokonując w drodze do czwartej rundy Ukrainkę Anhelinę Kalininę 5:7 6:0 6:1 i Clarę Tauson z Danii 6:7(3) 6:2 6:2. Kerber z kolei w pierwszym pojedynku odprawiła Chinkę Qinwen Zheng 6:2 5:7 6:4, by w trzeciej rundzie odprawić w szybkich dwóch setach Rosjankę Darię Kasatkinę, wygrywając 6:2 6:1. Kluczowe w przypadku Polki było wejście w spotkanie i pierwsza partia, bowiem póki co to właśnie ona sprawiała jej największy kłopot i dostarczała niepotrzebnych nerwów.

Świątek nie rozpoczęła najlepiej, dając przełamać się doświadczonej rywalce po długiej walce już w gemie otwarcia. Polka od razu zanotowała jednak przełamanie powrotne, by po kolejnej batalii przy swoim serwisie utrzymać podanie i wyjść na 2:1. Kerber szybko zrewanżowała się tym samym, by później szybko ponownie odebrać podanie czwartej rakiecie świata z wykorzystaniem pierwszego breakpointa i po wygraniu gema przy własnym serwisie wyjść na 2:4. Polska tenisistka nie potrafiła postawić się prowadzącej Niemce, która po kolejnym przełamaniu była już o krok od wygrania tej partii. Świątek udało się jednak wrócić do gry, bowiem w kolejnym gemie odrobiła ona stratę jednego przełamania, by, utrzymując po chwili swój serwis, znacznie skrócić dystans do prowadzącej. Mimo ambitnej walki polskiej zawodniczki Kerber nie dała wyrwać sobie z rąk zwycięstwa w tej partii, wykorzystując drugą piłkę setową i zapisując tę odsłonę na swoim koncie wynikiem 4:6.

Polka zanotowała dobre otwarcie kolejnej partii, utrzymując swoje podanie i szybko notując pierwsze przełamanie, oddając rywalce tylko dwa punkty. Choć po chwili Kerber, po wyrównanej walce, zdołała odrobić stratę przełamania, Świątek nie pozostawała jej dłużna, ponownie odbierając jej serwis i wychodząc na 3:1. Także dwie kolejne odsłony kończyły się przełamaniami, a serię tą przerwała w siódmym gemie Świątek, utrzymując swój serwis i stając przed szansą na zamknięcie tej partii. Po chwili rozstawiona z numerem 3. tenisistka postawiła kropkę nad "i", notując czwarte przełamanie i zamykając seta, przy wykorzystaniu drugiej okazji, wynikiem 6:2.

Trzeciego seta obie zawodniczki rozpoczęły od wygrywania gemów przy własnym serwisie. Taki obraz utrzymywał się do stanu 2:2, kiedy to Niemka grająca z numerem 15. szybko przełamała rywalkę. Świątek od razu zanotowała jednak przełamanie powrotne, wykorzystując drugiego breakpointa i wyrównując wynik, by po wygraniu swojego gema serwisowego do zera wyjść na prowadzenie. Polka poszła za ciosem, wygrywając trzeciego gema z rzędu i ponownie odbierając podanie doświadczonej rywalce, otwierając sobie tym samym drogę do końcowego tryumfu. Po chwili Świątek postawiła kropkę nad "i", szybko wygrywając swój serwis, a tym samym całą partię 6:3 i spotkanie 2:1. Zwycięstwo to dało polskiej zawodniczce awans do ćwierćfinału turnieju.

Iga Świątek (POL) [3] - Angelique Kerber (GER) [15] 4:6 6:2 6:3

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.