ATP Indian Wells: świetny mecz Hurkacza, Polak w IV rundzie

• Data publikacji: 16.03.2022, 03:00

Hubert Hurkacz (11. ATP) po bardzo dobrym spotkaniu pokonał reprezentanta gospodarzy, Steve'a Johnsona 7:6(7), 6:3 w trzeciej rundzie turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells. W następnym meczu rywalem naszego tenisisty będzie lepszy z pary Andriej Rublow (7. ATP)/Frances Tiafoe (30. ATP).

Początek meczu to całkowita dominacja serwujących z wyjątkiem trzeciego oraz czwartego gema. W pozostałych sześciu z pierwszych ośmiu gemów returnujący ugrali łącznie ledwie jedną piłkę, co wyraźnie pokazało, jak kluczowe dla losów meczu będzie utrzymanie własnego podania. We wspomnianym czwartym gemie problemy miał z tym Hubert, który musiał bronić się przed dwoma kolejnymi break-pointami. Polakowi ta sztuka się udała, dzięki czemu stan seta wciąż był wyrównany. Z kolei w dziewiątym gemie to Hurkacz miał dwie szanse na przełamanie, ale Johnson wytrzymał presję i utrzymał serwis. W kolejnych gemach nic się nie zmieniło i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim jak na przekór tenisiści seryjnie przegrywali wymiany przy własnym serwisie, a sytuacja dynamicznie się zmieniała. W pewnym momencie dwie piłki setowe miał Amerykanin, ale wrocławianin wybronił się, a następnie sam wykorzystał pierwszą okazję i zamknął seta 7:6(7).

Z kolei początek drugiej odsłony to kapitalna gra Polaka, który już w drugim gemie przełamał przeciwnika do zera, zdobywając jakże ważną przewagę. Co prawda już chwilę później Steve był bliski odrobienia strat, ale Hubert obronił break-pointa i ostatecznie utrzymał podanie, zwiększając prowadzenie do 3:0. W kolejnych gemach wrocławianinowi pozostała jedynie kontrola własnym gemów, co wykonywał bardzo pewnie. Ostatecznie Hubert Hurkacz pokonał Steve'a Johnsona 6:3 w drugim secie, zapewniając sobie awans do IV rundy turnieju, w której zmierzy się z lepszym z pary Andriej Rublow (7. ATP)/Frances Tiafoe (30. ATP).

Hubert Hurkacz (POL) [11] — Steve Johnson (USA) [WC] 7:6(7), 6:3