Ultraliga: Zero Tenacity wygrywają i awansują na EU Masters
Ultraliga

• Data publikacji: 16.03.2022, 20:44

Zero Tenacity po świetnej serii pokonali Komil&Friends 3:1 w pierwszej rundzie play-offów. Tym samym Z10 zapewnili sobie udział w wiosennych rozgrywkach EU Masters, a także awansowali do drugiej rundy rozgrywek posezonowych Ultraligi, w której zmierzą się z Team ESCA Gaming.

minemaciek Renata Glasc 1/6/8 1/5/15 Nautilus Wojtus

Początek rozgrywki to przewaga po stronie KFN, którzy zdobyli pierwszą krew na górnej alei, a po dziesięciu minutach prowadzili 2:1 i mieli po swojej stronie górskiego smoka. Z kolei w 11. minucie Komil&Friends przeprowadzili kapitalną akcję na bocie, gdzie wygrali walkę trzech za jednego i powiększyli przewagę do 2,000 sztuk złota. Chwilę później Z10 odpowiedziało, niszcząc pierwszą wieżę na topie z pomocą Rift Heralda. W kolejnych minutach K&F zgarnęli drugiego drake'a, ale rywale zniszczyli kilka struktur i odrobili straty w złocie.

W 18. minucie Zero Tenacity zdeklasowali przeciwników w walce na dolnej rzece, pokonując piątkę graczy kosztem życia Nautilusa. Dzięki temu ekipa pozyskała swojego pierwszego smoka, a także wypracowała 2,500 przewagi. Po siedmiu minutach Z10 wzięli drugiego oceanicznego drake'a, ale w tym samym czasie Komil&Friends odrobili straty w złocie, dzięki zniszczonym turretom. Następnie w 28. minucie Jayce zrównał z ziemią dolną wieżę inhibitorową oponentów, ale ceną za to był przegrany teamfight jego zespołu oraz Nashor dla Zero Tenacity. Wraz ze wzmocnieniem drużyna ruszyła dolną aleją, gdzie wygrała decydującą walkę i zakończyła rozgrywkę.

Wojtus Galio 1/3/7 0/4/4 Nautilus minemaciek

Druga mapa rozpoczęła się od udanego ganku Volibeara na dolną aleję w trzeciej minucie, który przyniósł pierwszą krew na konto Ezreala. Następnie gra nieco się uspokoiła i dopiero w 10. minucie Z10 zdobyli drugiego killa, kiedy dżungler zespołu pokonał Syndrę. W międzyczasie obie ekipy zapewniły sobie po jednym smoku, ale to Zero Tenacity mieli po swojej stronie 1,000 sztuk złota przewagi. W kolejnych minutach niebieska drużyna zaczęła przejmować kontrolę nad rozgrywką, zdobywając drugiego drake'a oraz zgarniając pojedyncze zabójstwa, dzięki czemu w 19. minucie prowadzili już 6:3 oraz mieli 3,000 sztuk złota przewagi.

Trzy minuty później Z10 wygrali teamfight dwóch za jednego, po którym wzięli trzeciego smoka. Z kolei w 25. minucie Zero Tenacity pokonali Nashora, a ich przewaga wzrosła do ponad 4,000. Wraz ze wzmocnieniem zespół ruszył środkową aleją, gdzie wygrał decydujący teamfight, a następnie zakończył mecz i był już tylko jedną mapę od EU Masters.

Komil&Friends vs Zero Tenacity — 1:2

Tracyn Graves 7/3/7 0/4/5 Viego mumus100
Yuta Xin Zhao 5/2/12 6/6/3 Lee Sin Ryuzaki
many LeBlanc 7/1/12 2/4/8 Ryze Sebekx
svns Jhin 7/2/16 4/5/7 Ezreal Vzz
minemaciek Nautilus 2/4/19 0/9/5 Alistar Wojtus

Spotkanie rozpoczęło się od wyłapania Viego na górnej alei po ganku ze strony Xina Zhao oraz Nautilusa. W odpowiedzi Z10 przejęli kontrolę nad dolną częścią Summoner's Rift i w siódmej minucie wzięli powietrznego smoka. W kolejnych minutach obie ekipy zdobyły po jednym zabójstwie, a Rift Heralda trafił na konto KFN, którzy mieli 1,000 sztuk złota przewagi. Chwilę później Komil&Friends dorzucili dwa zabójstwa na midzie, a Graves z pomocą Shelly zniszczył pierwszą wieżę na górnej alei, dzięki czemu różnica wzrosła do trzech tysięcy. Jedyną pozytywną informacją dla Zero Tenacity było zgarnięcie piekielnego drake'a.

Z kolei w 17. minucie KNF zdeklasowali przeciwników w walce na dolnej rzece, zdobywając dwa kille oraz pozyskując oceanicznego smoka. Sześć minut później Z10 wykonali jednak fantastyczną akcję na górnej alei, gdzie pomimo 4,000 straty pokonali trójkę rywali, a następnie wzięli Barona Nashora i wyrównali stan gry. Komil&Friends naprawili swój błąd chwilę później, kiedy wygrali teamfight na midzie, dzięki czemu zdołali zrównać z ziemią wieżę inhibitorową. Zaraz potem fatalny błąd popełnił Ryuzaki, wchodząc samemu wprost w KNF, oddając swoje życie oraz trzeciego drake'a.

W 34. minucie zespoły stoczyły walkę o Barona, która została wygrana przez Komil&Friends, którzy zgarnęli wzmocnienie oraz zapewnili sobie oceaniczną duszę kilkanaście sekund później. Wraz z dwoma buffami KNF weszli do bazy Z10 i zakończyli starcie, wracając do walki o awans.

Zero Tenacity vs Komil&Friends — 3:1

mumus100 Gwen 3/3/5 3/5/7 Akali Tracyn
Ryuzaki Volibear 2/2/13 0/7/9 Xin Zhao Yuta
Sebekx Ezreal 5/3/8 2/3/9 Orianna many
Vzz Aphelios 10/3/7 8/2/7 Jhin svns
Wojtus Leona 1/4/13 2/4/11 Nautilus minemaciek

Mecz rozpoczął się od walki w czwartej minucie w dolnym lesie Zero Tenacity, która zakończyła się zdobyciem jednego zabójstwa przez każdą z drużyn. Chwilę później Yuta pojawił się na bocie, gdzie KNF zgarnęli drugiego killa i wyrównali stan złota. Siódma minuta to jednak kapitalna odpowiedź Z10, którzy pokonali dwójkę przeciwników na dolnej alei, wypracowując sobie 1,500 sztuk złota przewagi oraz pozyskując hextechowego smoka. Cztery minuty później Volibear wziął również Rift Heralda, a następnie zgładził Akali na górnej alei, zwiększając prowadzenie zespołu do 3,000. Wtedy jednak Zero Tenacity popełnili fatalny błąd, pozwalając Jhinowi ultować Ryuzakiego, przez co piekielny drake trafił na konto Komil&Friends.

Mimo tej sytuacji Z10 wciąż mieli pełną kontrolę nad grą, a w 18. minucie udało im się zdobyć zabójstwo oraz Rift Heralda, powiększając przewagę do 5,000. W tym czasie KFN zgarnęli powietrznego smoka, co było niewielką rekompensatą. Następnie w 22. minucie Zero Tenacity zdeklasowali rywali w walce na górnej rzece, dokonując czystego „ace'a” oraz zapewniając sobie Barona Nashora. Minutę później niebieska ekipa popełniła jednak kolejny błąd, zbierając się razem pod wieżą, co wykorzystała Orianna, łapiąc czwórkę graczy w swojego ulta. Dzięki temu teamfight został wygrany przez Komil&Friends, którzy zmniejszyli stratę do 6,000.

Po powrocie na Summoner's Rift Z10 wzięli drugiego drake'a i przygotowali wizję do kolejnej walki. Ta nastąpiła w 28. minucie i tym razem Zero Tenacity rozegrali wszystko bardzo dobrze, dzięki czemu wygrali wymianę oraz zdobyli Nashora. Wraz ze wzmocnieniem zespół zdołał zniszczyć dwa inhibitory na midzie oraz bocie, ale przeciwnicy odpowiedzieli dwoma killami i powietrznym drakiem. Z kolei w 35. minucie Zero Tenacity pokonali Barona po raz trzeci, a następnie wygrali decydującą walkę, zapewniając sobie awans na EU Masters.