Eurocup: porażka Śląska w Hamburgu
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 16.03.2022, 21:28

Śląsk Wrocław zanotował kolejną porażkę w Eurocupie. Polski zespół uległ na wyjeździe 86:92 Hamburg Towers.

Po zwycięstwie z Trento w ubiegłym tygodniu i po zawieszeniu Lokomotiwu Kubań Krasnodar, Śląsk Wrocław przybliżył się do awansu do fazy play-off. W 15. kolejce wrocławianie zmierzyli się w Hamburgu z miejscowymi Towers. Właśnie z niemieckim zespołem odnieśli pierwsze z trzech zwycięstw w tym sezonie. Tym samym wygrana w dzisiejszym meczu była w zasięgu polskiej drużyny.

Pierwsza kwarta meczu była wyrównana. Jednak zakończyła się trójkami Lukasa Meisnera i Zachary'ego Browna. Dzięki temu gospodarze wyszli na prowadzenie 23:19. Tym samym rozpoczęła się seria punktowa Wież. Zespół z Hamburga zdobył 15 kolejnych punktów i wypracował wyraźną przewagę - 19:32. Kilkuminutowy brak skuteczności Śląska przerwał rzutem za trzy punkty Kodi Justice. Przed przerwą różnica jeszcze wzrosła. Po dwudziestu minutach Towers prowadzili 51:33.

Przy dużym zapasie gospodarze mogli poczuć się zbyt pewnie. Na początku drugiej połowy nie zdobyli punktów przez trzy i pół minuty. Śląsk zaczął błyskawicznie odrabiać straty. Z prawie dwudziestu stopniała ona do sześciu oczek po trafieniu zza łuku Kerema Kantera - 54:60. Taka różnica utrzymała się do końca trzeciej kwarty, która zakończyła się wynikiem 64:58. Wrocławianie wygrali ją dwunastoma punktami i odrobili większość strat, co pozwalało myśleć o zwycięstwie.

Na początku czwartej odsłony Hamburg Towers zanotowali serię 8:0 i wrócili na dwucyfrowe prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem zespół gości zbliżył się na trzy punkty. Śląsk był blisko rywali, ale ekipa z Hamburga rozegrała znakomicie końcówkę i triumfowała 92:86. Kluczem do zwycięstwa niemieckiej drużyny były dwa elementy. Pierwszym 17 trafionych trójek, a drugim - 23 zbiórki w ataku. Towers mają nad ósmym Śląskiem trzy wygrane przewagi. Najskuteczniejszym graczem był Travis Trice, który zdobył aż 29 punktów.

Hamburg Towers - Śląsk Wrocław 92:86 (23:19, 28:14, 13:25, 28:28)

Hamburg: Meisner 23, Hollatz 14, Z. Brown 13, Kotsar 12, Kristen 11, Di Leo 9, Homesley 6, Hinrichs 3, Edigin 1, Rich 0, J. Brown

Śląsk: T.Trice 29, Dziewa 21, Kanter 14, Justice 9, Karolak 5, Ramljak 5, Kolenda 3, Tomczak 0, D. Trice 0, Gabiński 0.