Liga Mistrzów: Żółta Łódź Podwodna upokorzyła Juventus!

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 16.03.2022, 22:56

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu FC podejmowali Villarreal CF. Hiszpańska drużyna zaprezentowała bardzo skuteczną grę i odniosła pewne zwycięstwo 3:0. Awans ekipie prowadzonej przez Unaia Emery'ego zapewniły bramki Gerarda Moreno, Pau Torresa i Arnauta Danjumy.

Pierwsze starcie włosko-hiszpańskiej rywalizacji rozgrywane na Estadio de La Ceramica zakończyło się remisem 1:1. W początkowej fazie drugiego starcia turyńczycy długo utrzymywali się przy piłce, szukając swoich szans na zdobycie premierowej bramki. W 11. minucie blisko szczęścia był Alvaro Morata, jednak po strzale głową napastnika Juventusu kapitalną interwencję zanotował Geronimo Rulli. Chwilę później Hiszpan miał kolejną okazję, ale nie odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu, kończąc akcję słabym strzałem. Miejscowi mocno naciskali rywali, a w 17. minucie Manuel Locatelli uderzył z dystansu, lecz próba reprezentanta Włoch została zablokowana przez defensywę gości.

Turyńczycy nie zwalniali tempa. W 20. minucie podopieczni Massimiliano Allegriego wyprowadzili szybki atak, który zwieńczyło uderzenie Dušana Vlahovicia, jednak świetną interwencję w tej sytuacji zanotował golkiper "Żółtej Łodzi Podwodnej". Kilkadziesiąt sekund później Serb dobrze wbiegł przed obrońcę po dośrodkowaniu z lewej strony, ale piłka po jego strzale uderzyła w poprzeczkę. W odpowiedzi Giovanni Lo Celso uderzył sprzed pola karnego, natomiast ta próba była minimalnie niecelna. Szczególnie aktywny po stronie gości był Arnaut Danjuma. W 31. minucie zawodnik Villarrealu zdecydował się na szarżę, po której futbolówka trafiła do Serge'a Auriera, ale strzał Iworyjczyka wyraźnie minął bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolejną kapitalną szansę na otworzenie wyniku miał Dušan Vlahović, lecz zbyt lekko uderzył głową, a golkiper gości zachował koncentrację w tej sytuacji. W kolejnym fragmencie trwała otwarta gra, jednak żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki przeciwników. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej części miejscowi dłużej utrzymywali się przy piłce, ale poza bardzo niecelnym strzałem Alvaro Moraty nie potrafili stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia w strefie obronnej rywali. W 58. minucie Adrien Rabiot po raz pierwszy w drugiej połowie sprawdził Geronimo Rulliego, jednak argentyński golkiper poradził sobie z tą próbą na raty broniąc uderzenie zawodnika Juventusu. Konsekwentna gra defensywna hiszpańskiej ekipy sprawiała duże problemy turyńczykom, którzy nie potrafili przedostać się w pole karne triumfatorów ostatniej edycji Ligi Europy. Z czasem atakujący turyńczycy ograniczali się do prostych środków, opierając swoją ofensywę na dośrodkowaniach oraz strzałach z dystansu, jednak to nie przynosiło zamierzonego efektu.

W 75. minucie defensywa Juventusu popełniła fatalny błąd przy wyprowadzeniu piłki. Ratujący sytuację Daniele Rugani kopnął w polu karnym Francisa Coquelina, a Szymon Marciniak po konsultacji z systemem VAR podyktował jedenastkę. Przed znakomitą szansą stanął Gerard Moreno. Wojciech Szczęsny wyczuł intencje napastnika Villarrealu, ale nie uchronił swojej drużyny przed stratą bramki. Później piłkarze "Starej Damy" rzucili wszystko na jedną kartę, narażając się na kontrataki przeciwników. Po jednym z nich kluczową interwencję zanotował Danilo. W kolejnej akcji wskutek dośrodkowania z rzutu rożnego Pau Torres dobrze odnalazł się w polu karnym i umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Unaia Emery'ego nie zamierzali się zatrzymywać. Matthijs de Ligt desperacko zablokował ręką we własnej szesnastce strzał jednego z rywali, za co został ukarany żółtą kartką. W doliczonym czasie gry Arnaut Danjuma płaskim uderzeniem z rzutu karnego ustalił wynik spotkania na 3:0, pieczętując awans swojej drużyny do najlepszej "8" Ligi Mistrzów.

Juventus FC - Villarreal CF 0:3 (0:0)

Bramka: 78' Moreno (k.), 85' Torres, 90+2' Danjuma (k.)

Juventus FC: Szczęsny - Danilo, de Ligt, Rugani (79' Dybala) - Cuadrado, Locatelli (83' Bernardeschi), Arthur, Rabiot, De Sciglio - Vlahović, Morata (85' Kean).

Villarreal CF: Rulli - Aurier, Albiol, Torres, Estupinan - Pino (64' Chukwueze), Capoue, Lo Celso (74' Moreno), Parejo (86' Pedraza), Trigueros (64' Coquelin) - Danjuma.

Żółta kartka: de Ligt

Sędzia: Szymon Marciniak

Pierwszy mecz: 1:1

Wynik dwumeczu: 4:1 dla Villarreal CF