ATP Indian Wells: wyrównany mecz Polaka z Rosjaninem. Hurkacz żegna się z turniejem

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 17.03.2022, 03:30

Hubert Hurkacz przegrał z Andriejem Rublowem 6:7, 4:6 w meczu 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Tym samym Polak odpadł z turnieju, a Rosjanin zagra w ćwierćfinale z Grigorim Dimitrowem.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Polaka, który wygrał pierwszego gema do zera. Pierwszy set był jednak bardzo wyrównany i obaj zawodnicy punktowali przy swoim serwisie. Pierwsze przełamanie, na korzyść Rublowa przyszło w rundzie piątej, ale Wrocławianin odpowiedział break-pointem w kolejnym gemie. Gra punkt za punkt oznaczała, że do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break. Ten rozpoczął się nienajlepiej dla Polaka, który przegrał dwa pierwsze serwisy. Hurkaczowi udało się wyrównać pojedynek do wyniku 4:4, ale kolejne błędy sprawiły, że to Rosjanin zwyciężył w rundzie dodatkowej 7:5 i w całym secie 7:6.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Obaj zawodnicy punktowali przy swoim serwisach i nie mogli wypracować sobie większej przewagi nad rywalem. Przy stanie 5:4 dla Rublowa i serwisie polskiego tenisisty wydarzyła się jednak seria błędów w odbiorze i serwisie, która zdecydowała o porażce sportowca z Wrocławia. Rublow przełamał naszego zawodnika, wygrywając gema bez straty punktu i całego seta 6:4.

Hubert Hurkacz, który w trzeciej rundzie pokonał Steva Johnsona, pożegnał się z prestiżowym turniejem na etapie 1/8 finału. Andriej Rublow, który oprócz Polaka pokonał na tym turnieju Koepfera oraz Tiafoe, awansował do najlepszej ósemki, w której zmierzy się z Bułgarem, Grigorim Dimitrowem.

To był czwarty mecz między Polakiem i Rosjaninem. Pierwsze dwa pojedynki wygrał Hurkacz, ostatnie dwa - Rublow.

Hubert Hurkacz (POL) [11] - Andriej Rublow (ROS) [7] 6:7 (5:7), 4:6