WTA Indian Wells: popis Igi w ćwierćfinale, Keys pokonana
Carine06/ Wikimedia Commons

• Data publikacji: 17.03.2022, 03:04

Iga Świątek (4. WTA) zdeklasowała reprezentantkę gospodarzy, Madison Keys (29. WTA) 6:1, 6:0 w ćwierćfinale BNP Paribas Open w Indian Wells. Polka od samego początku dyktowała warunki gry, a Amerykanka dokładała od siebie sporą liczbę niewymuszonych błędów. W półfinale turnieju rywalką Igi będzie Simona Halep (26. WTA).

Początek meczu to całkowita dominacja naszej zawodniczki — Iga już w drugim gemie wykorzystała błędy rywalki i uzyskała przewagę przełamania, którą następnie potwierdziła przy własnym serwisie, dzięki czemu prowadziła 3:0. W czwartym gemie sytuacja Keys wyglądała jeszcze gorzej, a Amerykanka musiała bronić się przed potrójną groźbą utraty podania. Raszyniance udało się wykorzystać drugiego z break-pointów, dającego przewagę podwójnego przełamania. Chwilę później było już 5:0, a Polka z każdą piłką prezentowała coraz lepsze zagrania. Fantastyczna gra kątowa oraz chęć szybkiego przejścia do ataku były dla Madison nie do zatrzymania. W szóstej odsłonie Keys w końcu zdołała doprowadzić do gry na przewagi, broniąc piłki setowej, a następnie wygrała swojego pierwszego gema. Następnie Amerykanka miała szansę pójść za ciosem, gdy dość niespodziewanie wypracowała sobie break-pointa przy podaniu Świątek. Nasza tenisistka zdołała się jednak pozbierać, a po kilku minutach gry na przewagi utrzymała serwis i zamknęła seta 6:1.

Jak się okazało, lepsza końcówka pierwszej części gry nie przełożyła się na początek drugiego seta, a Madison utraciła własne podanie już w pierwszym gemie. Chwilę później Iga miała już na koncie przewagę podwójnego przełamania i prowadziła 3:0, pozwalając przeciwniczce ugrać ledwie dwie wymiany. W piątym gemie Keys była bliska wygrania swojego jedynego w secie gema, ale od stanu 40:15 przegrała cztery kolejne piłki i utraciła podanie po raz piąty w spotkaniu. Zaraz potem Iga Światek zakończyła starcie przy własnym serwisie, wygrywając 6:1, 6:0. Tym samym raszynianka awansowała do półfinału rozgrywek w Indian Wells, gdzie jej rywalką będzie Rumunka, Simona Halep.

Iga Świątek (POL) [3] — Madison Keys (USA) [25] 6:1, 6:0