Narciarstwo alpejskie – PŚ: wyścig dla Mowinckel, czwarta Kryształowa Kula Shiffrin

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 17.03.2022, 11:50

Supergigant w Courchevel wygrała Norweżka Ragnhild Mowinckel. Jednak najważniejszą informacją dnia jest to, że po czwartą Kryształową Kulę w klasyfikacji generalnej sięgnęła Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w czwartkowym wyścigu była druga. Podium zmagań na trasie L'Éclipse uzupełniła Michelle Gisin ze Szwajcarii.

W Courchevel odbył się dziewiąty i ostatni w tym sezonie supergigant. Po raz drugi w karierze i po raz pierwszy od aż czterech lat na najwyższym stopniu podium stanęła Norweżka Ragnhild Mowinckel. Jest to również pierwsze jej zwycięstwo w tej konkurencji, gdyż poprzednie odniosła w slalomie gigancie. Do triumfu wystarczył jej rezultat 1:13,68. Był to wynik o 0,05 sekundy lepszy od tego, który uzyskała Mikaela Shiffrin. Dzięki zajęciu drugiego miejsca Amerykanka na dwa wyścigi przed końcem sezonu zapewniła sobie swoją czwartą Kryształową Kulę. Jej rywalka w walce o to trofeum, Słowaczka Petra Vlhova, była w czwartek 17. ze stratą 1,39 s do triumfatorki. Na najniższym stopniu podium znalazła się Szwajcarka Michelle Gisin, która była od Mowinckel wolniejsza o 0,13 s. Małej Kryształowej Kuli za supergigant była już pewna Federica Brignone, dlatego w Courchevel Włoszka nie musiała walczyć o czołowe miejsca i to, że zajęła dopiero 19. miejsce nie miało przykrych konsekwencji.