NCAA — March Madness: pewna wygrana Baylor Bears, świetny występ Sochana

• Data publikacji: 17.03.2022, 21:11

Baylor Bears rozpoczęli rozgrywki March Madness od zwycięstwa nad Norfolk State Spartans 85:49. W barwach Niedźwiedzi świetne spotkanie rozegrał Jeremy Sochan, którzy zakończył je z dorobkiem 15 punktów, 7 zbiórek, 3 asyst oraz po jednym bloku i przechwycie. W następnej rundzie rywalem Baylor będzie lepszy z pary North Carolina vs Marquette.

Początek meczu to dobry start w wykonaniu Baylor Bears, którzy szybko wyszli na prowadzenie 14:5. Bardzo wcześnie, ponieważ już po trzech minutach na parkiecie pojawił się nasz Jeremy Sochan, który w dwóch pierwszych akcjach zanotował trafienie zza łuku oraz asystę. W kolejnych akcjach Niedźwiedzie powiększały swoją przewagę, a po dziesięciu minutach pierwszej połowy prowadziły aż 28:10. Wtedy z parkietu zszedł Jeremy, a w grze Baylor nastąpił lekki przestój, przez co zespół stracił część swojej przewagi do 34:20. Po pięciu minutach Sochan wrócił do gry i od razu zameldował się ładnym blokiem oraz kolejną trójką. Ostatecznie po pierwszej połowie Bears prowadzili 43:27, a nasz reprezentant miał na koncie 9 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty oraz blok, przy skuteczności 3/4 z gry oraz 2/2 zza łuku.

Po powrocie na parkiet rozstawiony z „jedynką” zespół nie zamierzał zwalniać tempa i w pierwszych dziesięciu minutach powiększył przewagę do 64:39. Wciąż świetnie spisywał się Jeremy, który poza statystykami ofensywnymi grał również bardzo dobrze w obronie, wymuszając na przeciwniku faul w ataku. Ostatecznie Sochan zszedł z parkietu na pięć minut przed końcem spotkania, mając na koncie 15 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty oraz po jednym bloku i przechwycie. Natomiast jego Baylor Bears wygrali 85:49 i zapewnili sobie awans do drugiej rundy March Madness. Tam rywalem Baylor będzie lepszy z pary North Carolina vs Marquette.

Norfolk State Spartans [16] — Baylor Bears [1] 49:85 (27:43, 22:42)

Spartans: Bryant 15, Jones 9, Jenkins 7, Ford 6, Ings 5, Chambers 4, Bankston 3, Tate, Anderson, Hawkins

Bears: Mayer 22, Sochan 15, Thamba 14, Flagler 11, Akinjo 10, Turner 6, Brown 4, Bonner 2, Loveday 1, Stacks