EBL: przedostatni będą pierwszymi - Start Lublin górą nad Arką Gdynia

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 17.03.2022, 19:17

Koszykarski pojedynek dolnej części tabeli w Lublinie zakończył się dość zaskakującym wynikiem. Ekipa gospodarzy uzyskała wysoką przewagę nad gdyńską Arką. Tym samym przedostatnia drużyna klasyfikacji zwyciężyła spotkanie z koszykarzami znad morza.

W świetnym stylu rozpoczęli to spotkanie gospodarze. Ekipa z Lublina postawiła twarde warunki pokazując, kto na co dzień rządzi w hali Globus. Zawodnicy Arki nie mogli się odnaleźć na boisku, co chwilę tracili piłki, a miejscowi doskonale wykorzystywali swoje okazje w każdej postaci, odskakując tym samym na 15:0. Pierwsze dwa "oczka" dla Gdyni udało się zdobyć Dylewiczowi, który po chwili dołożył jeszcze ładną wrzutkę za trzy. Wynik jednak dalej pogrążał drużynę znad morza, a do przerwy podopiecznym trenera Spaseva udało się wypracować nawet osiemnaście punktów różnicy - 31:13.

Własna hala zdecydowanie dodawała skrzydeł gospodarzom, którzy przecież zajmują w tabeli znacznie niższe miejsce. Druga kwarta pozwoliła natomiast otworzyć się na własne możliwości także ekipie z Gdyni. Tam już wyglądali o wiele lepiej, choć przez pierwsze ponad dwie minuty nie udało im się zapunktować. Dobrze radził sobie Boykins, którego asem w rękawie były rzuty wolne. Trudno było jednak liczyć na odrobienie wszystkich strat, bo lublinianie utrzymywali poziom gry z poprzedniej partii.

Dopiero w trzeciej kwarcie przyjezdni zanotowali pierwszą dłuższą serię punktową od początku meczu - przy żadnym trafieniu miejscowych Arka zdobyła siedem "oczek". Scott jednak nie zamierzał odpuszczać i dołożył kolejne dwa rzuty na konto Startu. Wyrównana była walka w tej części, a to oznaczało, że wciąż spora przewaga była po stronie gospodarzy. W ostatniej części gry lublinianie już grali spokojniej, choć wciąż mieli wynik pod kontrolą. Nie zaszkodziły im nawet skuteczne rzuty przeciwników za trzy "oczka". Ekipę z Gdyni pogrążyły głównie straty przy podaniach - aż piętnaście punktów oddali w ten sposób Startowi.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Asseco Arka Gdynia 87:76 (31:13, 19:17, 22:21, 15:25)

Lublin: Melvin 28, Scott 25, Wilson 10, Jeszke 7, Taylor 6, Dziemba 5, Szymański 3, Kostrzewski 3, Pelczar, Ciechociński

Gdynia: Boykins 22, Hrycaniuk 14, Wołoszyn 12, Dylewicz 8, Musić 4, Tomaszewski 4, Bogucki 4, Wilczek 3, Lis 3, Durham Li 2, Czerapowicz

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.