LKE: Marsylia ponownie wygrywa 2:1 i awansuje do 1/4 finału!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 17.03.2022, 20:55

Po wygranej w pierwszym meczu na Stade de Velodrome 2:1, Marsylia w rewanżu ponownie pokonała FC Basel 2:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Pół godziny w tym meczu zagrał napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik.

Po wygranej w pierwszym meczu, piłkarze z Marsylii jechali do Bazylei przypieczętować swój awans do 1/4 finału LKE. Od samego początku goście z Francji przejęli inicjatywę na boisku i już w 5. minucie mogli objąć prowadzenie, ale Cedric Bakambu w sytuacji oko w oko z Heinzem Lindnerem okazał się gorszy. Pięć minut później swoich sił spróbował Papa Gueye, ale ponownie świetnie spisał się austriacki bramkarz FC Basel. Gospodarze odgryźli się dopiero w 21. minucie, gdy z dystansu uderzał Dan Ndoye. Jego próbę zatrzymał jednak Steve Mandanda. W 34. minucie Marsylia miała doskonałą okazję do zmiany wyniku, lecz strzał z karnego Amine Harita wybronił Lindner.

Po zmianie stron, po nieco ponad godzinie gry gola dla Szwajcarów zdobył Ndoye. Sebastiano Esposito doskonale dośrodkował na głowę Ndoye'a, a ten z bliska skierował piłkę do siatki. Na kwadrans przed końcem wyrównał Cengiz Under, uderzając z pierwszej piłki, zaś w doliczonym czasie meczu zwycięstwo Marsylii pewnym, mocnym strzałem w prawy górny róg bramki zapewnił Valentin Rongier. Dzięki temu OM ponownie wygrał 2:1 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału LKE.

FC Basel - Olympique Marsylia 1:2 (0:0)

Bramki: 63' Ndoye - 74' Under, 90}3' Rongier

FC Basel: Lindner - Lang (67' Katterbach), Frei, Pelmard, Tavares - Xhaka (82' Palacios), Burger (68' Kasami), Ndoye (87' Males), Esposito, Millar - Chalov (82' Chipperfield)

Olympique Marsylia: Mandanda - Peres, Caleta-Car, Saliba, Lirola (73' Kamara) - Gueye, Rongier, Guendouzi, Harit (63' Gerson) - Bakambu (63' Milik), Under (90+3' Balerdi),

Żółte kartki: 26' Chalov, 34' Burger, 76' Ndoye, 90+5' Tavares - 38' Sampaoli (trener), 70' Peres, 86' Mandanda, 90+5' Balerdi

Sędziował: Artur Soares Dias (Portugalia)