EBL: wysoka wygrana Stali
Andrzej Romański

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 17.03.2022, 21:10

Stal Ostrów Wlkp. pokonała Trefl Sopot w wyjazdowym spotkaniu 22. kolejki Energa Basket Ligi. Goście wygrali aż 101:77.

Faworytem czwartkowego spotkania bez wątpienia był zespół Stali. Goście, którzy bronią zeszłorocznego tytułu również w obecnych rozgrywkach spisują się bardzo dobrze i przed rozpoczęciem meczu byli na 5. miejscu w tabeli Energa Basket Ligi. Gospodarze z kolei nieco zawodzą w tym sezonie. Zajmują obecnie 12. lokatę, ale tracą tylko trzy punkty do strefy play-off, mając przy tym do rozegrania zaległe spotkania.

Początkowe fragmenty spotkania nie wykazały jednak jakoby zespół Stali był lepszy od Trefla. Gra była bardzo wyrównana przez całą pierwszą kwartę i żadna z drużyn choćby na chwilę nie była w stanie odskoczyć od rywali na więcej niż pięć punktów. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 21:20 dla gospodarzy. O ile w pierwszej kwarcie nie było widać różnicy poziomu między obiema ekipami, o tyle od początku drugiej kwarty goście zaczęli pokazywać dlaczego to oni są obrońcami tytułu i czołową drużyną ligi. Taki stan rzeczy utrzymywał się już w zasadzie do samego końca spotkania. Ostrowianie utrzymali solidną grę w obronie, a w ataku byli niezwykle skuteczni. W efekcie jeszcze przed zmianą stron Stal prowadziła 48:37. Po przerwie gospodarze wciąż nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na świetną grę rywali, którzy zaprezentowali się znakomicie jako kolektyw. Żaden z graczy z Ostrowa w tym spotkaniu nie osiągnął zawrotnych liczb, natomiast niemal każdy zawodnik miał istotny wkład w grę drużyny. Aż pięciu graczy Stali zanotowało podwójną zdobycz punktową, a dwóm kolejnym brakło do tego jednego punktu. Tak dobrze dysponowana drużyna gości powiększała swoją przewagę o odpowiednio cztery i dziewięć punktów w dwóch ostatnich kwartach. Ostatecznie dało im to bardzo okazałe zwycięstwo 101:77.

Wygrana pozwoliła ekipie Stali przesunąć się na 4. miejsce w tabeli. Ostrowianie mają jednak wciąż mniej rozegranych spotkań niż wyprzedzający ich rywale i w przypadku zwycięstwa w zaległym meczu znajdą się na 2. pozycji. Ekipa Trefla mimo porażki przesunęła się na 11. miejsce i traci dwa punkty do strefy play-off. Gracze z Trójmiasta podobnie jak ich dzisiejsi rywale mają do rozegrania zaległe spotkania.

Trefl Sopot - Stal Ostrów Wlkp. 77:101 (21:20, 16:28, 23:27, 17:26)

Trefl: Franke 15, Sharma 14, Kolenda 9, Warner 9, Davis 7, Leończyk 7, Moten 6, Gruszecki 5, Ziółkowski 3, Szlachetka 2

Stal: Andersson 19, Palmer 15, Simmons 13, Young 11, Drechsel 10, Florence 9, Garbacz 9, Mokros 8, Pluta 6, Kulig 1