Liga Europy: znamy ćwierćfinalistów
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 17.03.2022, 23:40

Za nami wszystkie mecze 1/8 finału Ligi Europy 2021/2022. To oznacza, że znamy komplet ćwierćfinalistów tych rozgrywek.

W kolejnej rundzie jest już FC Barcelona, która wygrała na wyjeździe z Galatasaray. W pierwszym meczu obie drużyny zremisowały bezbramkowo, zaś tym razem strzelanie rozpoczęło się już w pierwszej połowie. Pierwsi z prowadzenia cieszyli się gospodarze. Dogranie ze stałego fragmentu gry na gola zamienił główkujący Marcao. Goście odpowiedzieli w 37. minucie. Podaniem w pole karne obsłużonym został Pedri. Ten zszedł w centralną jego część i przy tym sprowadził kilku rywali do parteru, po czym uderzył skutecznie z linii pola bramkowego.

Zwycięski gol dla Barcelony padł w drugiej odsłonie czwartkowego meczu. W 50. minucie cuda w bramce miejscowych wyczyniał golkiper. Ten najpierw wybronił uderzenie zza szesnastki, potem zza pola bramkowego, ale finalnie gola zdobył uderzający z najbliższej odległości Aubameyang.

Awans bez konieczności grania ma RB Lipsk, któremu przyznano walkower za wyeliminowanie z rozgrywek rosyjskiego Spartak Moskwa.

Drugi mecz przegrali piłkarze Rangers FC, ale zaliczka z pierwszego spotkania wystarczyła, aby awansować do kolejnej rundy zaplecza Ligi Mistrzów. Zwycięstwo na pożegnanie z Ligą Europy odniosła bowiem grająca u siebie Crvena Zvezda Belgrad. Słowacy z prowadzenia cieszyli się już w 10. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Ivanić. Na kolejne gole czekaliśmy do drugiej połowy. W W 56. minucie bramkarza gospodarzy przelobował Kent i było 1:1. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jednak karnego, którego na gola zamienił Ben Nabouhane.

Niesamowitego gola w meczu Bayeru Leverkusen z Atalantą strzelił dla gości Boga. W doliczonym czasie gry przebiegł ruszył on z piłką z własnej połowy. Wbiegł w pole karne, gdzie dobiegło do niego kilku przeciwników, lecz mimo to zawodnik ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale było to uderzenie skuteczne. Atalanta wygrała 1:0, ale remis też dawał jej awans do ćwierćfinału.

Do dogrywki doprowadzono w dwóch spotkaniach. West Ham United odrobił straty z pierwszego meczu, w którym to Sevilla wygrała u siebie 1:0. Tym razem angielski zespół strzelił jednego gola w zasadniczej części spotkania. W 39. piłkę w siatce umieścił bowiem główkujący Souček.

Bliskim awansu do ćwierćfinału przed koniecznością grania dodatkowych pół godziny był Eintracht Frankfurt, który wygrał na wyjeździe 2:1. Tym razem 1:0 triumfował na wyjeździe Real Betis. Hiszpanie gola strzelili dopiero w 90. minucie. Konkretnie na liście strzelców wpisał się Iglesias.

Ostatecznie w Lidze Europy pozostaje West Ham, który prowadzenie w czwartkowym meczu podwyższył w 112. minucie. Uderzenie zza pola karnego obronił bramkarz Sevilli, ale bez problemów piłkę do pustej bramki wpakował dobijający Jarmolenko.

We Frankfurcie również obyło się bez karnych. Decydujący gol padł w doliczonym czasie drugiej połowy dogrywki. Bramkę na wagę awansu dla Eintrachtu zdobył po dograniu z rzutu wolnego Hinteregger.

Spartak Moskwa - RB Lipsk 0:3 (walkower dla RB Lipsk)

Bayer LeverkusenAtalanta Bergamo 0:1 (w dwumeczu: 2:4)

Bramki: 90+1' Boga

Crvena Zvezda Belgrad - Rangers FC 2:1 (w dwumeczu: 2:4)

Bramki: 10' Ivanić (Kanga), 90+3' Ben Nabouhane (kar.) – 56' Kent

Galatasaray - FC Barcelona 1:2 (w dwumeczu: 1:2)

Bramki: 28' Marcão – 37' Pedri, 50' Aubameyang

AS MonacoSporting Braga 1:1 (w dwumeczu 1:3)