NBA: 51 punktów Saddiqa Beya, Pistons wygrywają
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 18.03.2022, 07:38

Detroit Pistons pokonali Orlando Magic 134:120 w jedynym czwartkowym spotkaniu NBA. Kapitalny mecz rozegrał Saddiq Bey, który uzbierał 51 punktów, do których dołożył 9 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

Początek starcia to świetna gra gospodarzy, którzy po trzech minutach prowadzili 9:0. Bardzo dobry start w barwach Magic zaliczył Franz Wagner (26pkt/5zb), który w nieco ponad osiem minut zapisał na koncie 11 punktów na skuteczności 4/5 z gry. Przyjezdnym udało się jednak szybko odrobić straty, a wszystko za sprawą kapitalnej gry Saddiqa Baya (51pkt/9zb/4as/3prz), który pierwszą odsłonę zakończył z dorobkiem 21 oczek, trafiając 7/11 prób rzutowych. Druga kwarta to z kolei pełna dominacja ze strony Pistons, którzy zatrzymali swoich rywali na ledwie 26% z gry, jednocześnie trafiając 54% swoich rzutów. Ofensywa trenera Dwane'a Caseya działała bez zarzutów, co zaowocowało prowadzeniem 73:62 po pierwszej połowie.

Po zmianie stron Magic próbowali wrócić do gry, a dzięki bardzo dobrej formie braci Wanger — Franza oraz Moritza (16pkt/5zb/3as) — było to możliwe. Pierwszy z nich rzucił 13 punktów i zebrał 4 piłki, a drugi dołożył 11 oczek, co pozwoliło gospodarzom zniwelować straty do sześciu punktów na trzy minuty przed końcem trzeciej odsłony. Na przełomie kwart to jednak goście ponownie odzyskali kontrolę nad grą, a o swojej formie strzeleckiej z pierwszej odsłony przypomniał sobie Bey, który w ostatnich minutach rzucił aż 15 oczek, dzięki czemu zakończył spotkanie z dorobkiem 51 punktów. Z kolei Detroit Pistons wypracowali sobie bezpieczną przewagę i dość spokojnie wygrali 134:120.

„Oglądałem highlighty Irvinga z ostatniego meczu, gdy rzucił nam 60 punktów. On zrobił to na bardzo wysokiej skuteczności, złapał odpowiednie „flow” na parkiecie. Ja się po prostu cieszę, że jestem częścią tej ligi i mam możliwość, żeby robić takie rzeczy, jak dzisiaj.” — podsumował bohater meczu, Saddiq Bey.

Orlando Magic — Detroit Pistons 120:134 (39:37, 23:36, 32:33, 26:28)