Biathlon - PŚ: Eckhoff najlepsza w ostatnim sprincie w sezonie
Steffen Prößdorf

• Dodał: Mateusz Kirpsza
  • Data publikacji: 18.03.2022, 14:35

Rozpoczął się ostatni akcent sezonu 21/22 w Pucharze Świata w Oslo. W przesuniętym z czwartku na piątek sprincie najlepsza okazała się Tiril Ekchoff, która świętowała triumf przed własną publicznością. Podium uzupełniły Lisa Theresa Hauser oraz Marte Olsbu Roiseland.

Świetnie przed własną publicznością spisały się Norweżki. Pomimo jednej karnej rundy na trasie biegowej genialnie spisywała się Tiril Eckhoff. Biathlonistka osiągnęła najlepszy czas z całej stawki i zwyciężyła w ostatnim sprincie w tym sezonie. Najlepiej z bezbłędnych zawodniczek zaprezentowała się była liderka Pucharu Świata, czyli Lisa Theresa Hauser. Austriaczka przegrała ze zwyciężczynią zaledwie o 7 sekund. Podium uzupełniła inna Norweżka. Marte Olsbu Roiseland również raz spudłowała i do koleżanki z reprezentacji straciła 9.4 sekundy. Na kolejnych pozycjach zameldowały się bezbłędne Anais Chevalier-Bouchet oraz Czeszki Marketa Davidova i Jessica Jislova.

W klasyfikacji sprintów po dziewięciu biegach najwięcej punktów zebrała Marte Olsbu Roiseland. Norweżka zebrała 412 punktów, zdobywając małą kryształową kulę. Na podium stanęły również Elvira i Hanna Oeberg. Najwyżej z Polek sklasyfikowana została Monika Hojnisz-Staręga na 41. miejscu z dorobkiem 59 punktów.