Skoki narciarskie — Oberstdorf: komplet Polaków w konkursie
Joanna Malinowska / sportwobiektywie.pl

• Data publikacji: 18.03.2022, 18:41

Stefan Kraft został zwycięzcą piątkowych kwalifikacji rozgrywanych na skoczni „mamuciej” w Oberstdorfie w ramach Pucharu Świata. W zawodach wzięło udział sześciu Polaków, a każdy z nich zdołał osiągnąć wynik dający awans do konkursu. Z kolei najlepszy z naszych reprezentantów był Dawid Kubacki, który po locie na 218,5 metra zajął 8. pozycję.

Zaraz po mistrzostwach świata w lotach rozgrywanych w Vikersund skoczkowie przenieśli się od Oberstdorfu, gdzie rozegrana zostanie kolejna runda Pucharu Świata. Dzisiaj odbyły się kwalifikacje, które zostały zdominowane przez Stefana Krafta, który pomimo bardzo trudnych warunków oddał skok na odległość 225,5 metra. Austriak wyprzedził drugiego Anze Laniska o 11,3 pkt, natomiast trzecią pozycję zajął Bendik Jakobsen Heggli.

Walkę o awans do konkursu głównego podjęło również sześciu Polaków i co najważniejsze, każdemu z nich się to udało. Najlepiej wypadł Dawid Kubacki, który po skoku na 218,5 metra zajął 8. miejsce ze stratą 23 punktów do zwycięzcy. Bardzo dobre loty zaliczyli również Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała, którzy lądowali odpowiednio na 218 i 216,5 metrze, co zapewniło im 11. oraz 19. pozycję. Nieco słabiej poradzili sobie Kamil StochJakub WolnyAleksander Zniszczoł, którzy nie zdołali dolecieć do 210 metra, ale udało im się awansować do konkursu.