Futsal – el. ME kobiet: bolesna porażka w historycznym meczu

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 12.09.2018, 23:59

Rozpoczęła się runda zasadnicza eliminacji (wcześniej odcbyły się już prekwalifikacje bez udziału Polek) do pierwszych w historii Mistrzostw Europy w futsalu kobiet. Historyczny mecz mają za sobą Biało-Czerwone. Niestety nie będą mogły zaliczyć spotkania z Włoszkami do udanych.

Polki grają w pierwszej z czterech grup kwalifikacyjnych. Z każdej z nich do turnieju awansuje tylko zwycięzca, a więc w ostatecznej walce o medale w lutym przyszłego roku, udział wezmą tylko zwyciężczynie każdej z grup. Biało-Czerwone rozgrywają swoje mecze kwalifikacyjne w Madrycie. W stolicy Hiszpanii rywalizują też oczywiście reprezentantki gospodarzy, jak i Włoszki oraz Rumunki.

Pierwszymi rywalkami naszych futsalistek były Włoszki. Zwycięstwo Polek byłoby w tym meczu niespodzianką, do której niestety nie doszło. Zawodniczki z południa Europy okazały się znacznie lepsze. Już w pierwszej minucie prowadzenie dała im Roberta Giuliano. Sześć minut później do wyrównania zdołała doprowadzić Katarzyna Włodarczyk, jednak to było wszystko na co stać było nasze rodaczki. Ponowne prowadzenie rywalkom dała w 12. minucie Federica Belli. Trzy minuty później podwyższyła je Bruna Borges da Silva, która w 26. minucie zdobyła również bramkę na 5-1. W międzyczasie do siatki trafiła w 22. minucie Aida Xhiaxho. Wynik spotkania ustaliła w 40. minucie Ersilia D'incecco.

W drugim meczu naszej grupy Hiszpanki rozbiły aż 12-1 Rumunię. Mecz z reprezentantkami gospodarzy czeka Polki jutro, a z Rumunkami zagrają w sobotę.

Polska - Włochy 1-6

Bramki: Włodarczyk 7' – Giuliano 1', Belli 12', da Silva 15', 26', Xhiaxho 22', D'incecco 40'

Skład wyjściowy Polek: 12. Andżelika Dąbek, 15. Magdalena Wójcik, 4. Aleksandra Lizoń, 10. Sandra Liechtenstein, 11. Alicja Zając (C)

Ławka rezerwowych Polek: Katarzyna Włodarczyk, Natalia Świętoniowska, Renata Uchnast, Dominika Dewicka, Adriana Sikora, Julia Basta, Agnieszka Karcz