EBL: Astoria zwycięska w Gliwicach
Andrzej Romański/PLK

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 18.03.2022, 19:35

Astoria Bydgoszcz pokonała GTK Gliwice 82:77 w meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi. Dzięki wygranej bydgoszczanie wskoczyli na 6. miejsce w tabeli.

W pierwszym z dwóch piątkowych spotkań Energa Basket Ligi GTK Gliwice podejmowały Astorię Bydgoszcz. Gliwiczanie w obecnych rozgrywkach prezentują się bardzo słabo i zajmują ostatnią lokatę w ligowej tabeli. W przypadku wygranej awansowaliby jednak o jedną lokatę, spychając na ostatnie miejsce HydroTruck Radom. W dużo lepszych nastrojach mogli być natomiast gracze z Bydgoszczy, którzy z 9. lokaty mogli przesunąć się na 6. miejsce pod warunkiem zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i duża różnica punktowa jaka dzieliła oba zespoły w ligowej tabeli nie była widoczna. Na przestrzeni całej pierwszej połowy żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi większej niż cztery punkty. Pierwsza kwarta nie stała na zbyt wysokim poziomie. Obie ekipy miały duże problemy w ataku czego efektem była niska skuteczność rzutów z gry i skromny wynik 18:16 dla Astorii. Gra zrobiła się przyjemniejsza dla oka w drugiej części gry, w której obie ekipy rzuciły po pięć "oczek" więcej. Do przerwy wynik wynosił więc 41:37 dla faworytów z Bydgoszczy. Po zmianie stron wydawało się, że gliwiczanie będą w stanie zagrozić rywalom i poważnie będą mogli myśleć o zwycięstwie w spotkaniu. Gracze GTK utrzymali niezłą dyspozycję w ofensywie i ograniczyli poczynania rywali do osiemnastu punktów. Spowodowało to, że przed rozpoczęciem ostatniej części gry gospodarze mieli tylko dwa punkty straty do Astorii. Decydującą rozgrywkę znakomicie rozpoczęli jednak goście, którzy po kilku minutach gry prowadzili już z przewagą dwunastu punktów. Taki obrót spraw ustawił przebieg gry w ostatnich minutach meczu. Miejscowi co prawda byli w stanie urwać siedem punktów z tej przewagi w ostatnich posiadaniach, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Astoria Bydgoszcz pokonała GTK Gliwicie 82:77 i przynajmniej na chwilę awansowała na 6. miejsce w tabeli. Gliwiczanie pozostali natomiast na ostatniej pozycji, ale mają tyle samo punktów co przedostatni HydroTruck Radom i punkt mniej niż Start Lublin.

GTK Gliwice - Astoria Bydgoszcz 77:82 (16:18, 21:23: 20:18, 20:23)

GTK: Stumbris 20, Put 16, Krajina 12, Radwański 10, Hinds 8, Gołębiowski 4, Wiśniewski 3, Dodd 2, Williams 2

Astoria: Cavars 14, Pluta 14, Nizioł 12, Washpun 12, Camphor 11, Herndon 11, Chyliński 8