PKO Ekstraklasa: popis strzelecki Warty Poznań

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.03.2022, 19:52

Warta Poznań pokonała na wyjeździe 4:0 Zagłębie Lubin. Gracze Dawida Szulczka imponowali wybieganiem i wykorzystywali fatalnie dysponowaną defensywę gospodarzy.

W pierwszych dwudziestu minutach trzy dobre okazje po strzałach głową miał Adam Zrelak. Przy pierwszej sytuacji źle złożył się do uderzenia i pomylił się znacznie. Chwilę później już zmusił golkipera do interwencji. Trzecia próba okazała się skuteczna. Kiks Jakuba Kiełba okazał się asystą przy golu niepilnowanego Słowaka. Zespół Dawida Szulczka poszedł za ciosem. W 23. minucie Miguel Luis z ostrego konta pokonał Kacpra Bieszczada. Bliski podwyższenia wyniku był Frank Castaneda. Kolumbijczyk strzelił na tule mocno, że futbolówka przełamała ręce bramkarza, ale odbiła się od poprzeczki i wypadła poza boisko. Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego okazało się zabójcze dla lubinian. Defensywa gospodarzy dysponowana była fatalnie, co ponownie wykorzystał Zrelak. Wynik 3:0 stawiał Zagłębie w bardzo trudnej sytuacji, a gra nie ulegała poprawie.

Na drugą odsłonę trener Piotr Stokowiec desygnował aż czterech nowych zawodników. Wszyscy wprowadzeni mogli pochwalić się dużym doświadczeniem, na co pewnie liczył były szkoleniowiec Lechii Gdańsk. Zagłębie nadal czekało na pierwszy celny strzał, a to Warta miała kolejną stuprocentową sytuację. Akcję trzech na jednego kończył Zrelak, ale uderzył obok słupka. Poznaniacy skutecznie utrudniali rozgrywanie akcji przeciwnikom poprzez wysoki pressing. Najlepesze okazje na zdobycie honorowej bramki miał Aleksandar Scekić. Czarnogórzec dwukrotnie uderzał głową, lecz w obu przypadkach robił to niecelnie. Zobaczyliśmy za to gola na 0:4. Jakub Żubrowski popełnił błąd przy wysprowadzeniu piłki. Mateusz Kupczak wyłuskał futbolówkę i podał do Franka Castanedy, a ten pokonał Bieszczada. W 83. minucie gospodarze w końcu oddali strzał, zmierzający w kierunku bramki. Piłkę sprzed linii wybił Łukasz Trałka. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Zagłębie Lubin - Warta Poznań: 0:4 (0:3)

Bramki: 19', 32' Zrelak, 23' Luis, 82' Castaneda

Zagłębie: Bieszczad - Chodyna (75' Daniel), Chancellor, Kopacz, Balić (46' Żubrowski) - Scekić, Dieng (46' Podliński), Łakomy (46' Poręba), Hinokio (46' Starzyński, Szysz - Dolezal

Warta: Grobelny - Trałka, Szymonowicz, Ivanov - Grzesik, Maenpaa (67' Szczepański), Kupczak, Kiełb (80' Matuszewski), Luis (67' Kooczyński), Castaneda (83' Corryn) - Zrelak (67' Papeau)

Żółte kartki: 73' Kopacz, 89' Dolezal - 58' Szymonowicz, 66' Zrelak

Sędzia: Bartosz Frankowski