LM kobiet: zwycięstwo PSG, Dudek z trafieniem

• Data publikacji: 12.09.2018, 21:45

W środę rozegrano pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Mistrzów kobiet. Paris Saint Germain w składzie z Pauliną Dudek wygrało na wyjeździe 4:1 z St. Polten, a polska defensorka ustaliła wynik spotkania. W innym meczu VFL Wolfsburg Ewy Pajor wygrał również na stadionie rywala z Thor Ujkeri 1:0.

Dobrze zaczęła się tegoroczna Liga Mistrzów dla piłkarek PSG. Francuzki nie miały dużych problemów z pokonaniem austriackiej drużyny. Stworzyły sobie aż 28 sytuacji bramkowych, z czego 13 strzałów było celnych. Cztery z nich znalazły drogę do bramki. W 90. minucie na listę strzelców wpisała się Paulina Dudek po dograniu Wang Shuang. Wcześniej do siatki trafiały Signe Brunn, Kadidiatou Diani, Marie-Antoinette Katoto - dla PSG oraz Fanni Vago z karnego dla St.Polten. Cały mecz na ławce rezerwowych francuskiej drużyny spędziła Katarzyna Kiedrzynek.

Z roli faworyta dobrze wywiązał się też Wolfsburg. Zespół Ewy Pajor pokonał na wyjeździe Thor Akureyri 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 31. minucie strzeliła Pernille Harder. Pajor spędziła na murawie 72 minuty i została zmieniona przez Zsanett Jakabfi.

W nieco gorszych humorach jest z pewnością Aleksandra Sikora. Jej Juventus tylko zremisował u siebie 2:2 z Brondby. Polska piłkarka rozpoczęła pojedynek w wyjściowym składzie swojej drużyny. W 61. minucie została zastąpiona przez Eniolę Aluko.

Wyniki spotkań z udziałem Polek:

St. Polten - PSG 1:4 (0:2)

65' Vago (k.) - 4' Brunn, 20' Diani, 86' Katoto, 90' Dudek

Thor Akureyri - VFL Wolfsburg 0:1 (0:1)

31' Harder

Juventus - Brondby 2:2 (1:0)

43', 84' Bonansea - 60' Sorensen, 72' Gejl