PlusLiga: Resovia na kolanach! Ślepsk wygrał w Rzeszowie
Biuro Prasowe Ślepsk Malow Suwałki

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 18.03.2022, 23:05

Tak wyrównanego meczu w wykonaniu Suwałk i Rzeszowa chyba ciężko było się spodziewać. Podopieczni Marcelo Mendeza mieli być faworytami tego spotkania, a bardzo długo męczyli się z przedostatnim w tabeli Ślepskiem. Wszystkie sety rozstrzygnęły się na przewagi, a ostatecznie zwycięstwo trafiło w ręce ekipy z północy kraju.

Dość wyrównany przebieg miał pierwszy set spotkania - dłuższe wymiany na siatce przeplatały się z akcjami kończonymi w pierwszym tempie. Remis na tablicy utrzymywał się bardzo długo - praktycznie przez całą partię żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wysokiego prowadzenia. Udowodnił to też końcowy rezultat, bo zawodnicy Ślepska okazali się być lepsi o dwa "oczka". Bardzo podobnie wyglądał drugi set. Na pierwsze prowadzenie goście wyszli dopiero przy stanie 10:8, gdy Krulicki zepsuł zagrywkę. Dyspozycja w polu serwisowym nie była dziś mocną stroną Rzeszowa. Gospodarzom jednak trochę się poszczęściło, bo choć na półmetku Ślepsk prowadził już czterema "oczkami", to później podopiecznym Marcelo Mendeza udało się wykorzystać kilka okazji. Cichym bohaterem okazał się Cebulj - przyjmujący dwukrotnie zaatakował bezbłędnie pod koniec seta, dzięki czemu walka na przewagi padła tym razem łupem Resovii.

Rzeszowianie podjęli kolejną próbę budowania przewagi w trzecim secie, ale siatkarze z Suwalszczyzny szybko udaremnili ich zamiary. Obie ekipy szły od tego momentu ramię w ramię. Niezłe widowisko zapewnili publiczności siatkarze bo wymiany na siatce były naprawdę długie. Wszystko znów miało się rozstrzygnąć w końcówce i znów dwa punkty zadecydowały o zwycięzcy. W czwartej partii mogło się wydawać, że Rzeszowianie powalczą o tie-breaka. Zespół z Suwałk sprawił jednak sporą niespodziankę, nawet chyba dla samych siebie i wygrali ten mecz za trzy punkty.

Asseco Resovia Rzeszów - Ślepsk Malow Suwałki (23:25, 27:25, 25:27, 27:29)

Rzeszów: Szerszeń, Krulicki, Muzaj, Cebulj, Kozamernik, Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Tamemmaa, Bucki, Deroo, Woicki

Suwałki: Buchowski, Sapiński, Bołądź, Halaba, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Rudzewicz, Filipowicz

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.