Fortuna 1 Liga: znów bez straty bramki, kolejny triumf Chrobrego
Peja 97, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.03.2022, 14:40

Spotkanie 24. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Chrobrym Głogów a GKS-em Tychy zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Lebedyńskiego oraz Piły padł wynik 2:0.

Przed tym meczem piłkarze „ChG” znajdowali się na piątej lokacie z 37. punktami na koncie. Zawodnicy „Tyszan” byli zaś na szóstej pozycji z dorobkiem 36. „oczek”. Mecz ten wydawał się być bardzo ważny dla obu zespołów w kontekście walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym meczu między tymi drużynami tyszanie triumfowali 1:0, ale w rewanżu wskazanie faworyta nie było zadaniem łatwym, czy oczywistym.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Chrobrego. Już w 5. minucie głogowianie przeprowadzili ładną, zespołową akcję, a dośrodkowanie Pawła Tupaja na bramkę zamienił Mikołaj Lebedyński, który strzałem głową pokonał Konrada Jałochę. Osiem minut później gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem golkipera tyszan pokonał jeden z najlepszych młodzieżowców ligi Dominik Piła. W kolejnych minutach rywalizacja była dość wyrównana, z momentami przewagi GKS-u.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Goście co prawda próbowali atakować bramkę Chrobrego, ale nie umieli oni znaleźć sposobu na pokonanie świetnie dysponowanej obrony „ChG” i Rafała Leszczyńskiego. Ostatecznie rezultat rywalizacji nie uległ już zmianie i to głogowianie dowieźli prowadzenie 2:0 do końca, tym samym zachowując czyste konto już po raz siódmy z rzędu.

Wynik ten spowodował, że Chrobry przeskoczył w tabeli tyszan a do drugiego Widzewa drużyna z Dolnego Śląska traci już tylko cztery punkty.

Chrobry Głogów  – GKS Tychy 2:0 (2:0)

Bramki: 5’ Lebedyński, 13’ Piła

Chrobry: Leszczyński – Ziemann, Bougaidis (36’ Iwanowicz), Michalec, Tupaj – Rzuchowski (46’ Mandrysz), Kolenc – Piła (65’ Dziąbek), Machaj (65’ van der Heijden), Bochnak (86’ Cywka) – Lebedyński

GKS: Jałocha – Wołkowicz, Szymura, Nedić, Połap (87’ Jaroch) – Kozina (73’ Wachowiak), Żytek, Czyżycki, Biel (78’ Kargulewicz) – Rumin (73’ Grzeszczyk), Malec

Żółte kartki: 70’ Tupaj - 66’ Rumin, 83’ Połap

Sędzia: Piotr Urban