Narciarstwo alpejskie - PŚ: Marco Odermatt najlepszy w slalomie gigancie w Courchevel

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 19.03.2022, 12:43

W ostatnich zawodach sezonu 2021/22 w slalomie gigancie najszybszy ten, który w tym sezonie nie miał sobie równych. Marco Odermatt ze Szwajcarii na sfinalizowanie świetnego sezonu w swoim wykonaniu dołożył wygraną w Courchevel. Drugie miejsce zajął XX, a trzeci był YY.

Na sarcie pierwszego przejazdu po trasie slalomu giganta w Courchevel stanęło 26 zawodników, spośród których trzech nie zdołało ukończyć przejazdu. Najszybszym z grona zakwalifikowanych do drugiego przejazdu był Marco Odermatt. Szwajcar zaliczył dobry, czysty przejazd, co pozwoliło mu na zbudowanie przewagi na poziomie 0,2 sekundy nad drugim Lucasem Braathenem z Norwegii. Trzecie miejsce w połowie rywalizacji zajmował rodak lidera rywalizacji - Justin Murisier. Szwajcarzy świetnie się spisywali na trasie w Courchevel, gdyż czwarte miejsce zajmował kolejny z Helwetów - Loic Meillard.

W drugim przejździe dobrze spisał się Patrick Feurstein z Austrii, który z 20. miejsca awansował ostatecznie na siódmą pozycję. Duży skok zaliczył także najwolniejszy w pierwszej próbie Aleksander Aamodt Kilde. Norweg został skalsyfikowany na 12. pozycji. Niemal wszyscy zaowdnicy mieli problemy podczas swoich drugich przejazdów. Meillard objął po swoim występie prowadzenie, ale na górze było jeszcze trzech zawodników. Murisier nie poradził sobie tak dobrze, dzięki czemu Meillard zapewinł sobie podium. Świetny przejazd zaliczył Lucas Braathen. Norweg zrobił co mógł, aby zwiększyć presję na Marco Odermatta, jednak Szwajcar był po raz kolejny w innej lidze. Jego drugi przejazd był niemal idealny, co pozwoliło na powiększenie swojej przewagi do niemal 0,5 sekundy w klasyfikacji końcowej.