Snowboard - PŚ: udany występ Michała Nowaczyka!

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 19.03.2022, 14:20

W niemieckim Berchtesgaden odbyły się kolejne zawody snowboardowego Pucharu Świata w konkurencji slalomu równoległego. Świetnie spisał się nasz Michał Nowaczyk, który zajął siódme miejsce.

Bardzo dobre siódme miejsce zajął w sobotnich zawodach reprezentant Polski Michał Nowaczyk. Polak pokonał w 1/8 finału Kanadyjczyka Arnauda Gaudeta, ale później musiał uznać wyższość Koreańczyka Sangho Lee, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. Zwyciężyli ex aequo Edwin Corratti z Włoch oraz Andreas Prommegger z Austrii. Drugi z biało-czerwonych Oskar Kwiatkowski odpadł w kwalifikacjach i ostatecznie skalsyfikowany został na 17. pozycji.

Wśród pań 11. miejsce zajęła Aleksandra Król. Polka przegrała w 1/8 finału z Holenderką Michelle Dekker o 0,10 sekundy. Zwyciężyła zaś Szwajcarka Julie Zogg przed Megan Farrell z Kanady i Ramoną Hofmeister z Niemiec. W kwalifikacjach odpadły pozostałe Polki - Weronika Dawidek oraz Maria Chyc.