PKO Ekstraklasa: Raków jedynie remisuje z Legią i traci pozycję lidera

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.03.2022, 16:55

Spotkanie 26. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Legią Warszawa zakończyło się remisem. Po golu Lopeza dla gospodarzy oraz trafieniu Rosołka dla warszawian padł wynik 1:1.

Przed tym meczem piłkarze „Medalików” znajdowali się na drugiej lokacie z 51. punktami na koncie. Zawodnicy „Wojskowych” byli zaś na jedenastej pozycji z dorobkiem 31. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami częstochowianie po wielkich emocjach triumfowali 3:2 i w rewanżu wskazanie również byli faworytami do zgarnięcia kompletu „oczek”.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Marka Papszuna zabrakło Marcina Cebuli, Zorana Arsenicia, czy Bogdana Racovitana. Aleksandar Vuković nie mógł za to wystawić do rywalizacji Bartosza Kapustki, Maika Nawrockiego, Lirima Kastratiego oraz Patryka Sokołowskiego.

Już od początku meczu to Raków zdecydowanie miał inicjatywę i był strona dominującą. Szczególnie aktywny w szeregach drużyny trenera Papszuna był Ivi Lopez, który kilka razy próbował zagrozić strzałami z dystansu bramce strzeżonej przez Cezarego Misztę. W 45. minucie to jednak stołeczny zespół wyszedł na prowadzenie, wykorzystując tak naprawdę jedyną ofensywną akcję jaką warszawianie sobie stworzyli. Maciej Rosołek wbił futbolówkę przed samą bramkę, a po minięciu się obrońców gospodarzy z piłką, Paweł Wszołek wbił ją do pustej już bramki.

W drugich 45 minutach Raków już nie atakował tak intensywnie, a więcej do powiedzenia miała również Legia. W 69. minucie na złość dla gości, Mateusz Wieteska w bardzo nieodpowiedzialny sposób sfaulował w polu karnym Greka Giannisa Papanikolau, a „jedenastkę” na gola zamienił Lopez. Sytuacja ta ewidentnie pobudziła gospodarzy, którzy mocniej ruszyli do ataku. Na niekorzyść dla nich w 83. minucie Papanikolau musiał opuścić plac gry z powodu otrzymania drugiego napomnienia od sędziego. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Wynik ten spowodował, że Raków nie dał rady obronić pozycji lidera sprzed tej kolejki, a nowym liderem pozostanie Pogoń Szczecin.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: 71’ Lopez(k.) - 45’ Wszołek

Raków: Kovacević – Tudor, Petrasek, Niewulis (60’ Gvilia) – Kun, Papanikolau, Lederman, Sorescu – Lopez, Gutkovskis (81’ Szkurin), Wdowiak (84’ Rundić)

Legia: Miszta – Ribeiro (56’ Jędrzejczyk), Wieteska, Rose, Johansson – Celhaka, Slisz – Rosołek (87’ Verbić), Josue, Wszołek – Pekhart (27’ Lopes)

Żółte kartki: 26’ Papanikolau, 67’ Lederman – 24’ Rosołek, 57’ Wieteska, 90' Lopes

Czerwone kartki: 83’ Papanikolau

Sędzia: Szymon Marciniak