PKO Ekstraklasa: cenna wygrana Śląska

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 19.03.2022, 14:45

Śląsk Wrocław odwrócił losy meczu z Wisłą Płock i wygrał 2:1. Trzy punkty zapewnił gościom w doliczonym czasie gry Fabian Piasecki.

Przed spotkaniem nie dało się nie zauważyć kontrastu pomiędzy oboma drużynami. Z jednej strony Wisła Płock podbudowana świetną grą i dwoma zwycięstwami, mogła realnie myśleć o zajęciu czwartego miejsca. Z drugiej Śląsk Wrocław, który nie odniósł wygranej od dziewięciu meczów. Za gospodarzami przemawiała także tylko jedna porażka na własnym stadionie.

Pierwsze pół godziny należało do graczy Pavola Stano. Swoją przewagę zaakcentowali bramką. W 25. minucie piłka po uderzeniu Piotra Tomasika trafiła w obrońcę i zmyliła golkipera gości. Pod koniec inauguracyjnej części gry Śląsk nieco lepiej wyglądał w ofensywie. Najbliżej wyrównania był Caye Quintana, którego strzał głową obronił Krzysztof Kamiński. Druga połowa zaczęła się idealnie dla zawodników Piotra Tworka. Erik Exposito poradził sobie ze środkowymi obrońcami płocczan i umieścił piłkę w siatce. W dalszej fazie meczu obie drużyny zmarnowały po jednej dogodnej okazji. Wśród wrocławian pomylił się Waldemar Sobota, a u gospodarzy niewiele obok słupka główkował Anton Krywociuk. W doliczonym czasie gry niepilnowany Fabian Piasecki dał swojemu zespołowi trzy punkty. Tym samym goście na sześć punktów uciekli Wiśle Kraków.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: 1:2 (1:0)

Bramki: 25' Tomasik - 52' Exposito, 90+3' Piasecki

Wisła: Kamiński - Zbozień (63' Jorginho), Michalski, Krywociuk, Tomasik - Vallo, Furman (70' Rasak), Szwoch (70' Lesniak), Wolski, Cielemęcki (70' Gerbowski) - Kolar (83' Tuszyński)

Śląsk: Szromnik - Verdasca, Golla, Gretarsson - Iskra (73' Janasik), Schwarz, Mączyński, Olsen (46' Sobota), Garcia, Quintana (73' Jastrzembski) - Exposito (86' Piasecki)

Żółte kartki: 16' Tomasik, 51' Cielemęcki, 54' Krywociuk, 90' Rasak, 90+5' Wolski - 29' Mączyński, 31' Verdasca, 74' Golla, 85' Exposito, 90' Jastrzembski, 90+3' Piasecki

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski