Serie A: Kolejna strata punktów Interu Mediolan

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 19.03.2022, 20:32

Inter Mediolan zremisował 1:1 z ACF Fiorentina w meczu 30. kolejki Serie A. Drużyna z Mediolanu w ostatnich 7 meczach ligowych zwyciężyła tylko raz i zdecydowanie utrudniła sobie drogę do tytułu mistrzowskiego w tym roku. Fiorentina wciąż walczy o miejsce w Lidze Europy. Obecnie zajmuje 8. pozycję w ligowej tabeli i traci dwa punkty do miejsca dającego awans do europejskich pucharów.

Pierwsza połowa rozgrywana była w bardzo spokojnym tempie. Obie drużyny próbowały budować ataki pozycyjne, rozpoczynając je od linii obrony. Pierwszą groźną akcję kibice zobaczyli w 21. minucie, gdy uderzenia na bramkę próbował Nicolas Gonzales, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. W 37. minucie doskonałą okazję do zdobycia pierwszego gola w tym meczu miał Edin Dżeko, jednak Pietro Terraciano zachował zimną krew i uratował swój zespół w tej sytuacji. Trzy minuty później piłkarze Interu wbili piłkę do bramki rywali, ale napastnik drużyny z Mediolanu był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Fiorentina sprawiała wrażenie lepiej zorganizowanej drużyny w pierwszych 45 minutach, ale nie zamieniło się na to prowadzenie w meczu i zawodnicy zeszli do szatni przy stanie 0:0.

Przewaga Fiorentiny zamieniła się w jednobramkowe prowadzenie po kilku minutach od powrotu na boisko. W 50. minucie Nicolas Gonzalez podał piłkę w pole karne, a dobrze ustawiony Lucas Torreira bez problemów skierował ją do siatki pilnowanej przez Handanovicia. Drużyna z Florencji cieszyła się prowadzeniem tylko przez 5 minut. Ivan Perisić wrzucił piłkę wysoko, w pole karne rywali, najwyżej wybił się Denzel Dumfries i głową wyrównał wynik spotkania. W 66. minucie Mediolańczycy domagali się rzutu karnego, po rzekomym faulu w jedenastce gości. Sędzia po obejrzeniu powtórki VAR uznał, że nie doszło do oczywistego przewinienia i ku rozczarowaniu kibiców gospodarzy kazał rozpocząć grę od bramki Terraciano. Obie drużyny sporadycznie, jednak bezskutecznie atakowały bramkę przeciwników. W doliczonym czasie gry, samodzielnej akcji próbował jeszcze Ikone, ale jego strzał był zbyt słaby i Handanović bez problemu złapał futbolówkę.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Dla Interu oznacza to pozostanie na trzecim miejscu w tabeli ligowej i trzypunktowej stracie do lidera. Fiorentina jest obecnie na ósmym miejscu i do miejsca dającego prawo do gry w Lidze Europy traci dwa oczka.

Inter Mediolan - Fiorentina: 1:1 (0:0)

Bramki: Dumfries 55' - Torreira 50'

Żółte kartki: D'Ambrosio - Milenković, Saponara

Inter: Handanović, D'Ambrosio, Skriniar, Bastoni (80' Dimarco), Dumfries, Barella, Calhanoglu, Vidal (90' Caicedo), Perisić (80' Gosens), Dżeko (74' Correa), Martinez (74' Sanchez)

Fiorentina: Terracciano, Venuti, Milenković (90+1' Martinez Quarta), Igor, Biraghi, Castrovilli, Torreira, Duncan, Gonzalez (90+1' Callejon), Piątek (90+1' Cabral), Saponara (74' Ikone)

Sędzia: D.Chiffi