TAURON Liga: łodzianki wygrywają wyjazdowy mecz z BKSem Bostik

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 19.03.2022, 20:35

Siatkarki ŁKSu Commercecon Łódź wygrały swoje wyjazdowe spotkanie z BKSem Bostik Bielsko-Biała 3:0. MVP spotkania została Martyna Grajber, a ten wynik umacnia łodzianki na trzeciej pozycji po 22 meczach. BKS Bostik Bielsko-Biała zajmuje obecnie siódme miejsce.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i do stanu 9:9 wynik oscylował w okolicy remisu. Kolejny fragment meczu to budowanie przewagi przyjezdnych, które za sprawą skutecznej gry w pierwszym secie Joanny Pacak odskoczyły na trzy punkty przewagi. Chwilę później łodzianki prowadziły już 19:14. Ta dobrze działająca maszyna uległa jednak awarii i zaczęły pojawiać się niedokładne zagrania, które bez skrupułów wykorzystywały gospodynie doprowadzając do remisu 20:20. Ta pogoń pozbawiła jednak sił siatkarki BKS-u Bostik Bielsko-Biała i partia padła łupem ŁKS-u Commercecon Łódź. Seta zagraniem na wynik 25:21 zamknęła Klaudia Alagierska.

Drugi set lepiej rozpoczęły bielszczanki, które szybko wyszły na prowadzenie 6:2. Radość z wyniku nie trwała jednak za długo, bo zaledwie kilka minut później było już 7:6 dla ŁKS-u.  Kolejny fragment seta dzielił się na dominację, a następnie roztrwonienie przewagi najpierw łodzianek, a później bielszczanek. Przy  wyniku 19:19 doszło do ostatecznej egzekucji. Klaudia Alagierska grała jak natchniona i poprowadziła swój zespół do wygranej.

Trzecia partia zaczęła się niemal identycznie jak druga. Bielszczanki wysforowały się na prowadzenie 5:2, a kilka chwil później było już 5:5. Następnie pomimo tego, że ponownie gospodynie odskoczyły na trzy punkty przewagi na tablicy wyników widniał później wynik 11:11. Pozostały fragment seta ułożył się już pod dyktando łodzianek, które od wyniku 13:13 zdobyły sześć punktów z rzędu, a następnie już tylko kontrolowały przebieg seta wygrywając 25:19.

BKS Bostik Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

BKS Bostik Bielsko-Biała: Aleksandra Kazała, Dominika Pierzchała, Gabriela Orvosova, Weronika Szlagowska, Martyna Świrad, Ewelina Polak, Julia Mazur (libero) oraz Martyna Borowczak, Magdalena Janiuk, Karina Chmielewska, Kinga Drabek (libero), Koleta Łyszkiewicz, Alina Bartkowska

ŁKS Commercecon Łódź: Klaudia Alagierska, Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry, Joanna Pacak, Valentina Diouf, Martyna Grajber, Paulina Maj-Edwardt (libero) oraz Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska, Krystyna Strasz (libero), Angelika Gajer