Fortuna 1 Liga: pierwsza strata punktów Arki na wiosnę, szczęśliwe wyrównanie GKS-u

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 19.03.2022, 22:34

Spotkanie 24. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Arką Gdynia a GKS-em Katowice zakończyło się remisem. Po dwóch golach Czubaka dla gdynian oraz trafieniach Szymczaka i Jędrycha dla gości padł wynik 2:2.

Przed tym meczem piłkarze „Śledzi” znajdowali się na piątej lokacie z 38. punktami na koncie. Zawodnicy „GieKSy” byli zaś na trzynastej pozycji z dorobkiem 28. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami gdynianie triumfowali 4:2 i w rewanżu również wydawali być się faworytem, również dlatego, że na wiosnę znajdują się w świetnej dyspozycji i wygrali wszystkie trzy dotychczasowe rywalizacje.

Mecz rozpoczął się od kilku groźnych ataków katowiczan, którzy kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Kacpra Krzepisza. W 25. minucie GKS zdobył gola. Dość szczęśliwą bramkę zdobył najlepszy strzelec drużyny z Górnego Śląska Filip Szymczak. To wydarzenie pobudziło jednak Arkę, która zdecydowanie podkręciła tempo spotkania.

Od początku drugich 45 gospodarze ruszyli mocno do przodu i już w pierwszych minutach po wznowieniu gry mogli kilka razy doprowadzić do wyrównania. Dobrze dysponowany był jednak w bramce Dawid Kudła lub po prostu gdynianie uderzali niecelnie. W 74. minucie po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu rożnego gola głową zdobył Karol Czubak. Chwilę przed końcem meczu w 89. minucie  ponownie dośrodkował Deja, a drugie trafienie głową zaliczył Czubak. Kiedy wydawało się, że Arka zgarnie kolejny komplet punktów, chwilkę przed końcem doliczonego czasu gry Wojciech Myć podyktował rzut karny dla GKS-u. Z jedenastu metrów Krzepisza pokonał kapitan gości Arkadiusz Jędrych i zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt.

Arka Gdynia  – GKS Katowice 2:2 (0:1)

Bramki: 74’ Czubak, 89’ Czubak - 25’ Szymczak, 90+7' Jędrych

Arka: Krzepisz – Marcjanik, Memić, Dobrotka (8’ Zmorzyński) – Hiszpański (84’ Sasin), Milewski, Deja, Stępień – Adamczyk (90+4’ Bednarski), Aleman (46’ Kobacki) – Czubak

GKS: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Sadowski – Rogala, Figiel, Repka (80’ Stromecki), Wojciechowski – Szwedzik (86’ Kozłowski), Błąd (80’ Urynowicz) – Szymczak (86’ Karbownik)

Żółte kartki: 41’ Repka

Sędzia: Wojciech Myć