NHL: zwycięstwo Capitals z Hurricanes po rzutach karnych

• Data publikacji: 20.03.2022, 10:55

Za nami kolejne trzy dni rywalizacji w lidze NHL, podczas których nie zabrakło emocji. W jednym z ciekawszych spotkań Washington Capitals wygrali po rzutach karnych z Carolina Hurricanes.

Czwartek/piątek

Rzuty karne były potrzebne do rozstrzygnięcia meczu w St. Louis. Blues przegrywali 0:2 z Pittsburgh Penguins, ale zdołali doprowadzić do dogrywki, a w ostateczności do rzutów karnych. Jedyną bramkę w serii w czwartej kolejce strzelił dla Pingwinów Bryan Rust. Mecz ten był bardzo ważny, gdyż zmierzyły się trzecie drużyny w swoich konferencjach. Na Wschodzie prowadzenie utrzymali Florida Panthers, ale niespodziewanie ulegli Vegas Golden Knights 3:5.

New York Rangers - New York Islanders 1:2
Toronto Maple Leafs - Carolina Hurricanes 3:2
Montreal Canadiens - Dallas Stars 3:4 (po dogrywce)
Philadelphia Flyers - Nashville Predators 5:4
Columbus Blue Jackets - Washington Capitals 2:7
St. Louis Blues - Pittsburgh Penguins 2:3 (po rzutach karnych)
Edmonton Oilers - Buffalo Sabres 6:1
Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 0:1
Los Angeles Kings - San Jose Sharks 3:0
Vegas Golden Knights - Florida Panthers 5:3

Piątek/sobota

Kolejnego dnia bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie drugiej z ósmą drużyną Konferencji Wschodniej, czyli Carolina Hurricanes z Washington Capitals. Stołeczny zespół dzień wcześniej wygrał 7:2 w Columbus, a Huragany chciały się zrehabilitować za porażkę w Toronto. Dwie bramki dla ekipy z Karoliny zdobył Seth Jarwis - na 1:0 i 3:2. Na pięć minut przed końcem w przewadze na remis 3:3 trafił Aleksander Owieczkin. To właśnie ten hokeista jako jedyny wykorzystał rzut karny i dał zwycięstwo Capitals. Swoich kibiców zawiedli Calgary Flames. Wiceliderzy na Zachodzie nie zdobyli żadnej bramki i przegrali z niżej notowanymi Buffalo Sabres. W dogrywce zwycięskie trafienie zanotował Tage Thompson. Za porażkę poprzedniego dnia zrehabilitowali się Florida Panthers, pokonując 3:0 Anaheim Ducks.

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 3:1
Carolina Hurricanes - Washington Capitals 3:4 (po rzutach karnych)
Winnipeg Jets - Boston Bruins 2:4
Calgary Flames - Buffalo Sabres 0:1 (po dogrywce)
Anaheim Ducks - Florida Panthers 0:3
San Jose Sharks - Colorado Avalanche 3:5

Sobota/niedziela

Calgary Flames poradzili sobie znacznie lepiej na lodowisku w Vancouver niż u siebie. Pewnie wygrali 5:2 z Vancouver Canucks. Trzecią porażkę z rzędu ponieśli St. Louis Blues. Przegrali 4:5 z Columbus Blue Jackets. Kurtki szybko objęły prowadzenie i broniły je przez całe spotkanie. Drużynie z St. Louis nie pomógł nawet hat-trick Davida Perrona.

Minnesota Wild - Chicago Blackhawks 3:1
New York Islanders - Dallas Stars 4:2
Edmonton Oilers - New Jersey Devils 6:3
Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 5:1
Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 1:4
Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues 5:4
Nashville Predators - Toronto Maple Leafs 6:3
Montreal Canadiens - Ottawa Senators 5:1