Snowboard - PŚ: Baumeister i Hofmeister ze zwycięstwem na koniec sezonu

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 20.03.2022, 12:00

Za nami ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w slalomie równoległym. Rywalizacja drużynowa w Berchtesgaden padła łupem Stefana Baumeistera oraz Ramony Hofmeister.

Na starcie zawodów stanęły dwie polskie pary, które swój występ rozpoczęły od fazy preeliminacyjnej. Do 1/8 finału awansowali Michał Nowaczyk i Aleksandra Król po zwycięstwie nad czeską parą Adam Pocinek/Zuzana Madeorova. Natomiast już w swoim pierwszym starcie z rywalizacją pożegnał się Oskar Kwiatkowski wraz z Marią Chyc. Od polskiego teamu lepsi byli Cody Winters i Iris Pflum.

W 1/8 finału Michał Nowaczyk oraz Aleksandra Król zmierzyli się z Arnaudem Gaudetem i Megan Farrell. Niestety pomimo bardzo dobrej końcówki przejazdu Aleksandry Król polska para przegrała z Amerykanami o zaledwie 0,05 sekundy.

O zwycięzcach zawodów zdecydował finał pomiędzy parami Stefan Baumeister/Ramona Hofmeister oraz Alexander Payer/Sabine Schoeffmann. Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło niemieckiej dwójce, która pokonała rywali o 0,09 sekundy. Najniższy stopień podium zajęli Maurizio Bormolini i Elisa Caffont po wygranej nad Arnaduem Gaudetem oraz Megan Farrell.

1. Stefan Baumeister/Ramona Hofmeister (Niemcy)

2. Alexander Payer/Sabine Schoeffmann (Austria)