PGNiG Superliga Kobiet: hit dla JKS-u Jarosław

• Data publikacji: 20.03.2022, 11:27

W tym tygodniu rozegrano zaledwie trzy mecze PGNiG Superligi Kobiet. Na koniec 20. kolejki w hicie Eurobud JKS Jarosław wygrał z KPR-em Gminy Kobierzyce.

Dwudziestą serię gier zakończono dopiero we wtorek i na dodatek najciekawszym meczem. Czwarty w tabeli Eurobud JKS Jarosław podejmował trzeci KRP Gminy Kobierzyce. Początek gry był wyrównany i po kilkunastu minutach na tablicy widniał remis 6:6. Cztery kolejne bramki rzucił zespół z Jarosławia. Ta przewaga utrzymywała się w kolejnych fragmentach gry. W drugiej połowie JKS odskoczył nawet na siedem trafień różnicy - 27:20, a ostatecznie wygrał 28:22. Teraz obydwie drużyny mają taki sam bilans 11-8.

W ramach 21. kolejki przełożono mecz Korony Kielce z JKS-em Jarosław, a starcie KPR-u z Zagłębiem Lubin odbędzie się we wtorek. W weekend byliśmy świadkami tylko dwóch spotkań. Na prowadzeniu umocnił się MKS FunFloor Perła Lublin, który na wyjeździe pewnie wygrał 31:23 z EKS-em Startem Elbląg. Bardziej wyrównany był mecz w Koszalinie. Młyny Stoisław przegrały 25:27 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Eurobud JKS Jarosław - KPR Gminy Kobierzyce 28:22
Młyny Stoisław Koszalin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 25:27
EKS Start Elbląg - MKS FunFloor Perła Lublin 23:31