Narciarstwo dowolne i snowboard PŚ: sezon w crossie zakończony
Peter Asmussen / flickr

• Data publikacji: 20.03.2022, 15:55

Szwajcarskie Veysonnaz było ostatnim przystankiem Pucharu Świata w crossie narciarskim oraz snowboardowym. Zmagania wygrali Sandra Naeslund i David Mobaerg oraz Charlotte Bankes i Eliot Grondin.

Sandra Naeslund zdominowała sezon w rywalizacji w skicrossie. Szwedka wygrała aż 11 z 12 rund zawodów Pucharu Świata. Ostatnie zwycięstwo odniosła w Veysonnaz, gdzie wyprzedziła w finale Marielle Thompson i Fanny Smith. Naeslund w klasyfikacji generalnej zgromadziła 1150 punktów, a druga Fanny Smith - 641. Bardziej wyrównana była walka o kryształową kulę mężczyzn. Przed ostatnimi zawodami szansę na nią mieli Ryan Regez i Terence Tchiknaworian. Francuz zaliczył upadek w 1/8 finału i długo nie mógł się pozbierać. Ostatecznie został dołączony do ćwierćfinału, ale w nim tylko stanął na starcie. Tym samym nie mógł odrobić strat w klasyfikacji generalnej do Regeza, który uplasował się na ósmej pozycji. Triumfował Dawid Mobaerg przed Simonem Deromedisem i Bradym Lemanem.

3. Bastien Midol (Francja) 465

W niedzielę na tej samej trasie rozegrano zawody w snowboardcrossie. Pewna zdobycia Kryształowej Kuli była już Charlotte Bankes. Brytyjka wygrała także w finałowych zmaganiach. W finale wyprzedziła Fayę Gulini, Manon Petit Lenoir i Pię Zerkhold. U mężczyzn w klasyfikacji generalnej prowadził Martin Noerl. W końcowym triumfie mógł mu przeszkodzić Alessandro Hammerle, ale nie wystartował z powodu pozytywnego wyniku testu na koronarisua. Tym samym Niemiec mimo tego, że odpadł w 1/4 finału, to wywalczył Kryształową Kulę. W finale ostatnich zmagań Francuzów pogodził Eliot Grondin, gdyż Kanadyjczyk wyprzedził trzech Trójkolorowych. Zacięty pojedynek Grondin stoczył z Merlinem Surgetem.