Pływanie - Grand Prix: Konrad Czerniak i Laura Bernat z minimami na Mistrzostwa Świata
Idobi/Wikimedia Commons

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 20.03.2022, 14:29

Drugi dzień zawodów z cyklu Arena Grand Prix w Oświęcimiu przyniósł nam pierwszy czas lepszy od minimum na Mistrzostwa Świata Seniorów. Konrad Czerniak na dystansie 50 metrów stylem motylkowym popłynął 23,45, czyli o 0,03 sekundy szybciej niż wynosiło minimum kwalifikacyjne do zawodów w Budapeszcie. Czerniak również przeskoczył Krzysztofa Chmielewskiego w klasyfikacji punktowej i zanotował w niej najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników i zawodniczek. Minimum na Mistrzostwa Świata wypełniła także Laura Bernat na 200 metrów stylem grzbietowym.

Jedyny niedzielny blok był pod względem listy zaplanowanych konkurencji nieco krótszy od tych sobotnich. W pierwszej kolejności na starcie obejrzeliśmy mężczyzn na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Zwyciężył Mateusz Chowaniec, który pokonał o około pół sekundy Krzystofa Chmielewskiego i niewiele więcej Jakuba Waltera. W tej samej konkurencji kobiet Aleksandra Polańska dosyć zdecydowanie zostawiła w tyle drugą Aleksandrę Knop oraz trzecią Wiktorię GuśćPolańska pokonała swoje rywalki o ponad trzy sekundy. Po stylu dowolnym przyszedł czas na setkę klasykiem. Dawid Wiekiera pokonał Jana Kałusowskiego oraz Łukasza Solaka. Dobrze na tym dystansie spisała się także Barbara Mazurkiewicz, która na mecie była szybsza Weroniki Hallmann Zofii Tymińskiej. Na 50 metrów stylem motylkowym Konrad Czerniak uzyskał czas 23,45, wypełniając tym samym minimum na Mistrzostwa Świata. Czerniak pokonał w bezpośredniej rywalizacji Pawła Uryniuka Pawła Smolińskiego. Wśród pań najszybsza była Alicja Tchórz, a na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowane zostały Wikotria Piotrowska Paulina Cierpiałowska. Na 200 metrów stylem grzbietowym w swojej lidze pływał Filip Kosiński. Młody reprezentant warszawskiego AWF-u pokonała o ponad trzy sekundy drugiego Aleksandra Sienkiewicza oraz Krzysztofa Chmielewskiego. Wśród pań również królowa była jedna. Laura Bernat na swoim koronnym dystansie nie tylko wypracowałą sobie ponad 5-sekudnową przewagę, ale też dołączyła do Konrada Czerniaka w gronie zawodników, którzy w Oświęcimiu połynęli szybciej od minimum na Mistrzostwa Świata. Druga byłą Zuzanna Herasimowicz, a trzecia Adela Piskorska. Ostatnią konkurencją rozegraną w Oświęcimiu było 1500 metrów stylem dowolnym kobiet. Najdłuższy dystans wygrała Paulina Piechota, która bardzo wyraźnie pokonała Klaudię Tarasiewicz i swoją młodszą koleżankę klubową - Aleksandrę Knop. Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix już 09-10.04.2022 w Lublinie.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.